SPOR VE SİNEMA ETKİNLİĞİ SÜRÜYOR

MEDYA21– Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci’nin talimatıyla Yenişehir ilçesi Hantepe mahallesinde başlatılan ’42 mahallede spor ve sinema etkinliği’ ilçeli gençlerin yoğun ilgisi ve katılımlarıyla devam ediyor.

Etkinliklerle ilgili açıklama yapan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Hantepe Mahallesi’nde başlatılan ve 42 mahallede sürdürülen etkinliklerin eylül ayına kadar devam edeceğini belirterek, “Her yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinliklere katılımın her geçen gün artması bizi sevindiriyor” dedi.

HİÇ SİNEMAYA GİTMEYENLER
Beşikci, Hantepe mahallesinde başlayan sinema ve spor etkinliklerine her yaş aralığındaki çocuk ve gençlerin katıldığını ifade ederek, “Kırsal ve merkez mahallelerimizde profesyonel eğitimcilerimizin eşliğinde geleneksel okçuluk, dart, yer satrancı, masa tenisi, golf, langırt, basketbol, çocuk oyunları turnuvaları düzenleyip, daha önce hiç sinemaya gitmeyen vatandaşlarımızı sinemayla, küçük çocuklarımızı da animasyon sinemasıyla buluşturuyoruz. Sadece gençlerimiz ve çocuklarımız değil kıymetli büyüklerimiz de ilgi gösterip katılım sağlamaktalar. Çocuklarımıza ve gençlerimize pandemi sürecinde yaşanan kısıtlamaların ardından büyük ölçüde moral ve motivasyon sağlıyoruz” diye konuştu.

Ekinciler köyünde etkinliklere katılan vatandaşlar ise, Koronavürüs salgını nedeniyle evde kalmanın dışında hiç bir şey yapamadıklarını belirterek, etkinliğin düzenlenmesini sağlayan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikci’ye teşekkür ettiler. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir