BİLİNÇLİ TÜKETİCİ, TUTUMLU ÖĞRENCİ..

MEDYA21– Yenişehir Belediyesi, Gever Nesibe Sultan Aile Destek Merkezinde Kur’an-ı Kerim kursuna katılan öğrencileri israf ve tasarruf konusunda da eğitiyor. ‘’Bilinçli Tüketici, Tutumlu Öğrenci’’ sloganıyla verilen eğitimler kapsamında, öğrenciler atık materyallerden kalemlikler yaparak farkındalık oluşturuyorlar.
Yenişehir Belediyesine bağlı olarak faaliyetlerini yürüten Gever Nesibe Sultan Aile Destek Merkezi tarafından ilçede bulanan tüketici ve öğrencilere yönelik verilen “Bilinçli tüketici, Tutumlu öğrenci ” eğitimleri vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi ile karşılandı. Verilen nitelikli eğitimlerle öğrencilerin hem meslek edindiklerini, hem de israf konusunda bilinçlendiklerini belirten Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, “Aile Destek Merkezlerimizden olan Adem-7 ‘de eğitim gören kursiyerlerimizin çocuklarına israf ve tasarruf konusunda geri dönüşüm eğitimleri verilmekte, bu eğitimler kapsamında çocuklarımız atık materyallerden kalemlik yapımı öğrenmektedirler” dedi.

İLK KİTAP BİZDEN

Başkan Vekili Beşikci , Aile Destek Merkezlerinde aynı zamanda kadın kursiyerlere Okuma-Yazma eğitimleri verildiğini de anlatarak,’’ Okuma-Yazma Kurslarımıza katılan kadın kursiyerlerimiz artık okumaya geçtiler. Bu kursiyerlerimize ilk kitaplar bizden sloganıyla ilk kitaplarını da kendilerine hediye ettik. Amacımız kadın kursiyerlerimize kitap okuma bilincini aşılamaya çalışırken, aynı zamanda kitap okurken çocuklarına doğru örnek olmalarını sağlamaktır. Bu eğitimlerimizin yanı sıra Gever Nesibe Sultan Aile Destek Merkezimizde el sanatları, pastacılık, takı tasarımı, halk oyunları ve daha bir çok kursumuz devam etmektedir. Vatandaşlarımızın kurslarımıza göstermiş oldukları yoğun ilgiden dolayı büyük memnuniyet duymaktayız’’ şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir