• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %0,39
 • ALTIN
  %0,60
 • BIST
  %0,31
TMD, HDP İZMİR İL ÖRGÜTÜNE SALDIRIYI KINADI

TMD, HDP İZMİR İL ÖRGÜTÜNE SALDIRIYI KINADI

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Toplumsal Mutabakat Derneği (TMD) yönetim kurulu adına açıklama yapan Genel Başkan Mahmut Şimşek, 17 Haziran  günü  HDP İzmir il örgütüne  yapılan menfur silahlı  saldırıyı kınadı. 

MEDYA21– TMD Genel Başkanı Mahmut Şimşek imzasıyla yapılan ‘Kamuoyuna’ başlıklı yazılı açıklamada, şöyle denildi:

“17 Haziran  günü  HDP İzmir il örgütüne  yapılan menfur silahlı  saldırıda Deniz Poyraz katledildi. Bu gibi eylemlerin politik dostluğu, sivil istikrarı ve ülke birliğini zayıflattığı bilinmektedir. Bu eylemin henüz arka planı bilinmiyor. Gerginliği artırmanın kimseye yararı yoktur. Toplumda kaos ve korkular zaten böyle bireysel saldırılarla başlar. Dileriz bu  saldırı siyasi  suikastler zincirini başlatan halka olmaz. İlgilileri olayı aydınlatmaya, HDP’yi de sağduyulu olmaya davet ediyoruz.

Biz TMD olarak olayı kınarken, bireysel ve toplumsal huzurun tesisini, siyaset dilinin yumuşatılması gerektiğine inanıyoruz. Bu ülke hepimizindir. Herkesin konuşmak, tartışmak, anlaşmak ve güven içinde yaşamak hakkı vardır. Bu menfur olayda hayatını kaybeden Deniz Poyraz’a rahmet, Ailesine ve HDP camiasına baş sağlığı diliyoruz.” HABER MERKEZİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?