UYAFA’DA DERECEYE GİREN SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

DİYARBAKIR VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU, ULUSLARARASI YETENEK AVCILARI FUTBOL AKADEMİSİ (UYAFA) SEÇMELERİNDE DERECEYE GİREN SPORCULARA KUPA VE MADALYALARINI VERDİ. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Uluslararası Yetenek Avcıları Futbol Akademisi (UYAFA) seçmelerinde dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını verdi.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesi Seyrantepe spor tesislerinde gerçekleştirilen kupa ve madalya törenine, Vali Münir Karaloğlu, Yenişehir İlçe Kaymakamı Murat Beşikci, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, UYAFA Genel Başkanı Özcan Şimşek ile sporcular katıldı. Vali Karaloğlu, dereceye giren sporcularla bir süre sohbet ettikten sonra onlara kupa ve madalyalarını verdi, malzeme hediye etti ve başarılar diledi. UYAFA Genel Başkanı Özcan Şimşek de, Vali Karaloğlu’na forma hediye etti.

Törende kısa bir açıklama yapan Vali Karaloğlu, “50 kişilik dört takım olarak seçmiş oldukları bir turnuvanın birinci, ikinci, üçüncü olan takımlarına ödüllerini verdik. Ben hem Gençlik ve Spor il müdürlüğümüze hem UYAFA’ya hem de sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Diyarbakır’da gerçekten genç bir nüfusumuz var ve bu genç nüfusu eğitebilmek, hem bedenen hem ruhen geleceğe hazırlamak için büyükşehir belediyesi olarak, valilik, il gençlik ve spor müdürlüğü olarak çok yoğun bir gayretimiz, çabamız var. Biz Diyarbakır’daki bu gençlik faaliyetlerini uyanış gençlik mottosuyla yapıyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımızın çok ciddi bir katkısı var isteği var özellikle Diyarbakır’da sporun alt yapısına güçlenmesi noktasında çok ciddi destekleri var ve ben desteği olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir