DTSO VE DTB ORTAK ÇALIŞMASINDA KARAR

MEDYA21- Ticaret Borsası salonunda yapılan toplantıya, Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya ile Oda/Borsa Yönetim Kurulu üyeleri ve  Genel Sekreterleri katıldı. Toplantıda Konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Oda ve Borsa üyeleri ile kentin gelişimi için  ortak çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odamız ile Diyarbakır Ticaret Borsamız ticarette ve sanayide ağırlığı olan, tarımsal üretimde de önemli bir yere sahip Diyarbakır’ın her alanda gelişimi için birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz’’ dedi.

Yeşil, “Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte Oda ve Borsa olarak ilimizde Kovid-19 salgınının ticari hayata etkilerini hep birlikte asgariye indirmek için çalışmalarımızı sürdürdük. Birlikte düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Oda/Borsa müşterek toplantılarımızda almış olduğumuz kararlar ile  atacağımız adımlarla normalleşme sürecinde ilimiz, üyelerimiz ve Diyarbakır iş camiamız için faydalı olacağımıza inanıyorum. Bu nedenle burada alınacak kararların şimdiden ilimiz ve bölgemiz için hayırlı olmasını diliyorum’’ şeklinde konuştu.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ise, Oda ve Borsanın birlikteliğinin, geçmişten gelen bir kültür olduğunu dile getirdi.  Bu birlikteliği kurumsal birlikteliğe dönüştürmenin önemine değinen Kaya, “Diyarbakır’da bir sivil toplum birlikteliği var, bu birliktelik kamu çalışmalarını da tetikliyor” dedi.

Kaya, Lojistik Merkez çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, ihale sürecinin neticelenmesini beklediklerini, bu alanda özellikle pamuk Lisanslı depoculuk kurulmasına yönelik Oda ve Borsa olarak ortak şirket kuracaklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Diyarbakır’da kurulması planlanan Lojistik Merkez çalışmaları ile Lojistik Merkez bünyesinde kurulması düşünülen Hububat ve Pamuk Lisanslı depoculukla ilgili yapılan çalışmalar, Bölge İstişare Toplantısı, arabuluculuk  semineri, Antalya, İzmir ve İstanbul  illerinde düzenlenecek Fuar Organizasyonları hakkında DTSO ile DTB ortaklığında yapılacak çalışmalar karara bağlandı. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir