• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %-0,20
 • ALTIN
  %-0,00
 • BIST
  %0,85
VALİ, KIZILAY AŞEVİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ, KIZILAY AŞEVİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Kızılay tarafından Dicle üniversitesi kampüsü içerisinde 5 bin metrekarelik bir alan üzerinde kurulan aşevini ziyaret ederek incelemelerde bulundu..

MEDYA21– Yeni açılan Kızılay aşevinde incelemelerde bulunan Vali Münir Karaloğlu, 10 bin kişilik kapasitesi ve modern görüntüsü ile öne çıkan aşevindeki üretim ve depolama alanlarını tek tek gezerek yetkililerden bilgi aldı. İncelemelerin ardından değerlendirmelerde bulunan Vali Karaloğlu, Kızılay’ın önemine vurgu yaptı.

                             

Kızılay’ı savaşta ve  barışta hem yurt içinde hem  de yurt dışında milletin yüz akı olarak nitelendiren Karaloğlu, Kızılay’ın gönüllükle bu faaliyetleri yerine getirdiğini, ihtiyaç sahiplerine ulaşma konusunda yoğun bir gayret içerisinde olduğunu ve gönüllü olunmadan bu hizmetlerin yapılamayacağını söyledi. Özellikle aşevlerine değinen Karaloğlu, aşevlerinin yalnızca maddi durumu kötü olan insanlar için değil maddi durumu olsa dahi fiziksel gücü olmayan yaşlılar, engelliler, evsizler ya da doğal afetler gibi olağanüstü durumlarda herkes için önemli bir alan olduğunu dile getirdi.

Vali Karaloğlu, Kızılay’ın bağışlarla hizmetlerine devam ettiğini ifade ederek vatandaşlara Kızılay’a yönelik gıda ve nakdi yardım çağrısında bulundu. Geçtiğimiz Ramazan ayı boyunca günlük 3 bin 200 kişiye hizmet sunan Diyarbakır aşevinde halen yaşlı, hasta, engelli, yetim ve kimsesiz olmak üzere günlük bin kişiye üç çeşit yemek hizmeti veriliyor. Ayrıca, olağanüstü durumlarda aşevi 20 bin kişiye yemek çıkartılabilecek kapasiteye sahip. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?