ZERZEVAN KALESİ TRABZON’DA SERGİYLE TANITILDI

MEDYA21-  Fotono21 Diyarbakır Fotoğraf Derneği’nin katkıları ve Diyarbakır Yenişehir Belediyesi ile Trabzon Ortahisar Belediyesi’nin işbirliğinde gerçekleştirilen sergide, tarihi Zerzevan Kalesine ait 61 fotoğraf Ortahisar Belediyesi hizmet binasında sergilendi.

Trabzon’da yoğun bir ilgiyle gerçekleştirilen Zerzevan Kalesi Fotoğraf sergisinin açılışına, Trabzon Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hacı Cebe, Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ak Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, Fotono21 Diyarbakır Fotoğraf Derneği Başkanı Mehmet Kılıçoğlu ile çok sayıda davetli katıldı.

BİRLİKTELİĞİMİZİ ORTAYA KOYDUK
Serginin açılışında konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, çok anlamlı bir sergiyi gerçekleştirdiklerini belirterek, “Ülkemizin değerlerini, zenginliklerini bir arada yaşayabilmek ve yaşatabilmek adına bu sergiyi düzenledik. Tarihi ve kültürel tanıtımın yanı sıra Diyarbakır ve Trabzon’un birlikteliğini ortaya koymuş bulunmaktayız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

TRABZON DİYARBAKIRDA TANITILACAK
Daha sonra konuşan Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Hacı Cebe ise, Ortahisar Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdikleri proje ile aynı zamanda Trabzon ve Diyarbakır arasında bir gönül köprüsü kurduklarını söyledi. Ceba, “Bu çalışma ile şehrimizin ve ülkemizin kültürel değerlerini, zenginliklerini ve tarihini yaşatmak adına fotoğraf sergimizi gelecek nesillerin beğenisine sunduk. Ortahisar Belediyemiz ile müştereken düzenlemiş olduğumuz bu sergiyle şehirlerimiz arasındaki birlikteliğimizi artırdık.Tarihi öneme sahip Zerzevan Kalesi ile başlatmış olduğumuz bu etkinlik ve tanıtımlarımızı sürdüreceğiz. Bundan sonraki tanıtımımızda yine Ortahisar Belediyemizle birlikte 25-26 Ekim tarihlerinde Trabzon’umuzu Diyarbakır’da tanıtacağız” diye konuştu.

BU BİR ‘BİZ’ PROJESİDİR
Trabzon Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale de, kültürel ve sosyal çok güzel bir projeyi gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Bu proje aynı zamanda insanlığımızı, kardeşliğimizi öne çıkaran bir projedir. En önemlisi de aslında bu bir ‘BİZ’ projesi. Yani biz bir bütünüz doğusuyla, batısıyla, kuzeyi ve güneyi ile biz biriz ve beraberiz. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz böyle güçlü projelerde hep beraber olmamız dileğiyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir