200 KİLOLUK DİREĞİ SIRTLARINDA TAŞIDILAR

MEDYA21- Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde ahşap elektrik direği arıza nedeniyle yanarak zarar gördü. Arızanın elektrik kesintisine yol açması üzerine Dicle Elektrik (DEDAŞ) ekipleri, yanan elektrik direğini değiştirmek için harekete geçti. Ekipler yol olmadığı için 200 kiloluk yeni elektrik direğini sırtlarında 1.5 kilometre taşımak zorunda kaldı.

Fider 24 adı verilen ve Ovabağ kesici ölçü kabininden Gümüştaş ve Biramehmetağa mahallelerine elektrik enerjisi sağlayan iletim hattında hafta sonu yaşanan yağış sebebiyle arıza meydana geldi. Arıza sebebiyle yanan ahşap direk devrilince 2 mahallede 130 aboneye enerji sağlayan iletim hattı da koptu. Dicle Elektrik ekibi, olayın haber alınmasının ardından olumsuz hava koşullarına rağmen en kısa sürede ilçe merkezine yaklaşık 60 kilometre uzaktaki arıza bölgesine ulaştı.

200 kiloluk direk sırtta  

Arızanın yaşandığı yerde araç ulaşımı için yol olmaması nedeniyle ekipteki görevliler, 200 kilo ağırlığındaki direği sırtlayarak kayalık arazide zorlu bir yolculuğa çıktı. Yaklaşık 1.5 kilometre sırtta taşınan ağaç direk, yanarak devrilen eskisi ile değiştirildi. Ardından hattı onaran Dicle Elektrik ekibi, bölgeye yeniden elektrik verdi.  HABER MERKEZİ

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir