28 YAPI SAHİPLERİNE KAVUŞUYOR

DİYARBAKIR'DA DÜZENLENEN OPERASYONLARLA TERÖRDEN TEMİZLENEREK YENİDEN YAŞAMLA BULUŞTURULAN MERKEZ SUR İLÇESİNDE TAMAMLANAN VE KONUT, İŞ YERİ İLE BUTİK OTELLERİN ARALARINDA BULUNDUĞU 57 YAPIDAN 28'İ HAK SAHİPLERİNE VERİLECEK. (MERT GÜNAYDIN/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'da düzenlenen operasyonlarla terörden temizlenerek yeniden yaşamla buluşturulan merkez Sur ilçesinde tamamlanan ve konut, iş yeri ile butik otellerin aralarında bulunduğu 57 yapıdan 28'i hak sahiplerine verilecek.

 

 

 

 

28 YAPI SAHİPLERİNE KAVUŞUYOR

HABER MERKEZİ- Diyarbakır’da düzenlenen operasyonlarla terörden temizlenerek yeniden yaşamla buluşturulan merkez Sur ilçesinde yapımı tamamlanan konut, iş yeri ve butik otellerin de aralarında bulunduğu 57 yapıdan 28’i daha hak sahiplerine kavuşuyor.

Hendek olayları sırasında tahrip olan Sur ilçesinde başlatılan ihya çalışmalarıyla hayata geçirilen projeler sonucu yeniden yapılanma ve dönüşüm tüm hızıyla devam ediyor. Sürdürülen çalışmalarda Dabanoğlu Mahallesi’nde 40 yapıdan 16’sı, Özdemir Mahallesi’nde 115 yapıdan 77’si olmak üzere yapımı tamamlanan 155 yapıdan 93’ü hak sahiplerine teslim edilmişti.

Alipaşa ve Lalebey mahallelerinde 5 etapta yürütülen çalışmalar kapsamında ise, TOKİ birinci etapta yer alan 47 konut, 8 iş yeri ve 2 butik otel yapısından sözleşmesi imzalanan 28’inin anahtar teslimi, 3 Mayısta Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce Alipaşa Mahallesi’nde gerçekleştirilecek. Diğer etaplardaki çalışmalar da tamamlandıkça hak sahiplerine teslim edilmeye devam edileceği belirtildi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne ait internet sitesinden yapılan açıklamada, hak sahiplerinin ya da vekillerinin anahtar tesliminde yanlarında getirmeleri gereken belgeler ve diğer şartlar hakkında bilgilendirmede bulunuldu. Program dahilinde konut teslimi için gelemeyen hak sahipleri için kurumun belirleyeceği başka bir tarihte anahtar teslimi yapılacağı kaydedildi.

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir