• DOLAR
  %0,03
 • EURO
  %0,07
 • ALTIN
  %0,08
 • BIST
  %-0,95
BÜYÜK İLGİ GÖREN SEGİ

BÜYÜK İLGİ GÖREN SEGİ

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, Fetih Haftası etkinlikleri kapsamında “KÜLL (Esma’ül Hüsna)” sergisinin açılışını yaptı.

MEDYA21- Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Su, Fetih Haftası etkinlikleri kapsamında Özden Aydın’ın “KÜLL (Esma’ül Hüsna)” sergisinin açılışını yaptı.

Keçi Burcu’nda gerçekleştirilen serginin açılış kurdelesini kesen Vali Su, sergiyi gezerek eserlerle ilgili bilgi aldı.  Sanatçı Özden Aydın, koleksiyonu 2016’da başlayıp 3 yılda tamamladığını söyledi. Sergide zikir temasını işlediğini belirten Aydın, “Allah’ın 99 ismini Ebru Sanatı ile icra ettim ve İslam geometrisi ile de birleştirerek Ebrunun süsleme unsurlarını kullandım eserlerde” dedi.

Serginin mekanla uyum sağladığını anlatan sanatçı Özden Aydın, şöyle konuştu:

“Sergiye geldiğinizde, Allah lafzıyla başladığınız zaman sonuna kadar bir esma zikrini tamamlamış oluyorsunuz. Sergiyi gezerken Diyarbakırlılar umarım çok keyif alırlar. Bu mekan gerçekten serginin ruhuna çok uygun olduğunu düşünüyorum. Diyarbakır’da olmaktan çok mutluluk duyuyorum, iyi ki bu sergiyi buraya getirmişiz.”

Diyarbakır etkinliklerle bütünleşiyor

Sergiyi gezen Atiye Rençber, Büyükşehir Belediyesi’nin etkinliklerini yakıdan takip ettiğini ve fırsat buldukça katılım sağladığını ifade ederek, “Sergiyi çok beğendim. Çok güzel bir sanat var, hepsini tek tek okuduk. Çok duygulandık aslında her ismin ne kadar büyük bir anlamı olduğunu gördük. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Diyarbakır çok güzel bir şehir, böyle etkinliklerle de bütünleşiyor, devamını diliyorum”  ifadelerini kullandı.

Aydın’ın 2016 yılında başlayıp 2018 yılında tamamladığı ve Esma’ül Hüsna’nın 99 ismini ebru sanatıyla yorumladığı “KÜLL (Esma’ül Hüsna)” sergisi, 30 Temmuz 2022 tarihine kadar Keçi Burcu’nda, açık kalacak. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?