ADALET BAKANI GÜL: EKSİK GÖRDÜKLERİ VARSA SÖYLESİNLER

ADALET BAKANI GÜL: EKSİK GÖRDÜKLERİ VARSA SÖYLESİNLER

HABER MERKEZİ- Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İnsan Hakları Eylem Planı konusunda muhalefete çağrıda bulunarak, “Eğer eksik gördükleri bir şey varsa söylesinler. Hatta daha da ileri götürecekleri önerileri varsa onu da söylesinler. Birlikte karar verelim” dedi.
Hürriyet Gazetesi Yazarı Fatih Çekirge, bugünkü köşesinde Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile İnsan Hakları Eylem Planı hakkında yaptığı görüşmesini aktardı. Çekirge, Gül’ün şu sözlerini aktardı:
“Bu herhangi bir siyasi partinin değil, insanlarımızın yasası olacak. Mesele iktidar muhalefet polemiği değil. Bu ülkede yaşayanların hakları meselesidir. Biz daha önce de böyle yasalar çıkarttık. Muhalefet yeri geldi eleştirdi. Ama sonuçta insanlarımız için ortak noktada oy kullandık yasalar çıktı. Yine olur. Çünkü mesele insandır. Tamam muhalefeti anlıyorum. Ama işte buradan söylüyorum, eğer eksik gördükleri bir şey varsa söylesinler. Hatta daha da ileri götürecekleri önerileri varsa onu da söylesinler. Birlikte karar verelim. Geçmişte benzeri yasaları Meclis’e getirdik. İnsan hak ve hukuku olduğu için muhalefet destekledi. Zaman zaman siyasi polemikler oldu. Ama aştık. Biz bu eylem planını da polemiklerden uzak tutmak istiyoruz. O yüzden muhalefete eğer varsa bir öneriniz bekliyoruz diyoruz. Amaç insanlarımız için doğrusunu yapmak. Gelecek nesillere bırakmak. O yüzden diyorum ki. Bu bir siyasi parti meselesi değildir, insan hakları meselesidir.”

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir