DİYAR’DAN ŞAMPİYONLUK TURU 

MİSLİ.COM 3. LİG 1. GRUBU BİRİNCİ TAMAMLAYARAK 2. LİGE YÜKSELEN DİYARBEKİRSPOR, ŞAMPİYONLUĞUNU TAKIM OYUNCULARI VE YÖNETİCİLER İLE KENTTE OTOBÜSLE ŞEHİR TURU ATARAK KUTLADI. (MURAT BAŞAL - RIDVAN KILIÇ/DİYARBAKIR-İHA) Misli.com 3. Lig 1. Grubu birinci tamamlayarak 2. Lige yükselen Diyarbekirspor, şampiyonluğunu takım oyuncuları ve yöneticiler ile kentte otobüsle şehir turu atarak kutladı.

DİYAR’DAN ŞAMPİYONLUK TURU 

Misli.com 3. Lig 1. Grubu birinci tamamlayarak 2. Lige yükselen Diyarbekirspor, şampiyonluğunu futbolcuları ve yöneticileriyle birlikte kentte otobüsle şehir turu atarak kutladı.

Son hafta maçında İstanbul’da Arnavutköy Belediyespor ile 0-0 berabere kalarak 2. Lige yükselen Diyarbekirspor’un şampiyonluğu, uzun yıllardır başarıya hasret kalan bölgede büyük sevinçle karşılandı. Grubunda 68 puanla şampiyonluğa uzanan Diyarbekirspor, kentin 8 yıllık şampiyonluk özlemine son verdi. Diyarbekirspor’a şampiyonluk ve Arnavutköy Belediyespor’a da Play -Off için 1 puanın yeterli olduğu maç 0-0 bitmişti.

Pandemi nedeniyle tam kapanma yaşanırken, gerekli izinlerin alınmasıyla yönetim, teknik heyet ve futbolcular, polis eskortu eşliğinde kent caddelerinde tur atarak şampiyonluk sevincini taraflarıyla paylaştı. Kısıtlama nedeniyle vatandaşlar da evlerinin camlarından, balkonlarından destek verirken, bazı vatandaşlar da araçlarıyla konvoya eşlik etti. Diyarbekispor konvoyu, müzik eşliğinde şehir turunu kulüp tesisine girerek tamamladı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir