• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,06
 • ALTIN
  %0,11
 • BIST
  %0,85
AĞAÇ YAPRAKLARINDAN GELİNLİK VE ELBİSE TASARLADI

AĞAÇ YAPRAKLARINDAN GELİNLİK VE ELBİSE TASARLADI

Diyarbakır’da gelinlik tasarımı ve üretimi yapan Mehmet Kaymak, doğaya dikkat çekmek, gelinlik ve benzeri elbiselerin tanıtımını yapmak amacıyla sonbahar koleksiyonunu ağaç yapraklarından hazırladığı elbiselerle tanıttı.

MEDYA21- Diyarbakır’da daha önce çuvaldan yaptığı gelinlikle adından söz ettiren Mehmet Kaymak,  yeni bir girişime imza atarak, bu kez ağaç yapraklarından elbise ve gelinlik modeli tasarladı. Doğanın güzelliklerine dikkat çekmeyi hedef alan Kaymak, sonbahar koleksiyonunu ağaç yapraklarından hazırladığı elbiselerle tanıttı.
Diyarbakır’da 7 Kasım’da defile düzenleyeceğini belirten gelinlik tasarımcısı Kaymak, “Defile için 11 model hazırladım. Palmiye ağacından yapılmış bir elbise de bu modeller arasında yer alıyor. Buna benzer çeşitli ağaç yapraklarından, akasya yapraklarından ve keçiboynuzu ağacının yaprağından hazırladığım gelinlik modeli var, oda hazırlık aşamasındadır. Amacımız sonbahar mevsimiyle ilgili bir esinti yapmak, sonbahar modasını tanıtmaktır” dedi.

‘HER ŞEYİ DOĞAYA BORÇLUYUZ’
Bütün güzellikleri doğaya borçlu olduklarını da anlatan Kaymak, doğaya zarar vermeden, doğadan gelen güzellikleri bir nevi gündeme getirmek için böyle bir girişimde bulunduğunu ifade ederek, “Her şeyin ilhamını doğadan alıyoruz. Gördüğümüz her şeyi doğaya borçluyuz. Doğadan aldığımız ilhamla böyle bir tasarım yaptık. Umarım insanlarımız beğenir, biz de bunun mutluluğunu yaşarız” diye konuştu.

Palmiye ağacının yaprağından hazırlanan elbiseyi giyen model İnci Kaplan da, “Ben Diyarbakır’da ilk defa böyle kıyafet giydim. Mehmet Kaymak sağ olsun böyle eserleri bizlere giydiriyor. Çok rahat hissediyorum kendimi ve bir öz güven geliyor. Çok güzel bir tasarım giyip taşımakta gurur duyuyorum. Kendimi içerisinde prensesler gibi hissediyorum” ifadelerini kullandı. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?