AK PARTİ’DEN DİCLE’YE ÇIKARMA

MEDYA21– Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın’ın parti mensuplarıyla birlikte başlattığı program kapsamında Dicle ilçesinde vatandaşlarla buluşma gerçekleştirildi. Ak Parti Diyarbakır teşkilatları, Dicle ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelip, talep ve şikayetleri dinledi.
İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın’ın organizasyonuyla; önceki dönem Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu, Diyarbakır’daki Ak Parti’ye ait tüm il kademeleri, belediye başkanları, 16 ilçenin ilçe başkanları, kadın kolları başkanları, gençlik kolları başkanları ve partililerin bulunduğu büyük bir kalabalık grup, Dicle ilçesine çıkarma yaptı.

Diyarbakır teşkilatları, 21 ayrı gruba ayrılarak Dicle’nin merkez ve köylerini içeren 21 ayrı noktaya dağılıp aynı anda eş zamanlı olarak vatandaşlarla buluştu. Başkan Aydın burada yaptığı konuşmada, şöyle dedi:

“Bu şehirde AK Parti il ve ilçe teşkilatlarımızın kapısını çalmadığı, elini sıkmadığı, halini hatırını sormadığı tek bir kişi dahi varsa görevimizi eksik yapmışız demektir. Biz hiçbir zaman milletimize sadece seçimden seçime giden bir parti olmadık. Bizlerin asıl görevi, Halk’ın rızasını kazanmak ve halka hizmet etmek için çalışan bir yapıya sahip olmaktır. Kazançlarımızın da kayıplarımızın da sebebini arayacağımız yer, işte burasıdır. Beklediğimizi bulamadığımız yerde faturayı başkalarına kesmeyecek, dönüp kendimize bakacağız, kendimizi sorgulayacağız. AK Parti halk ve gönül hareketidir. Merkez ve kırsal demeden karış karış gezerek milletle buluşarak 2023 hedefleri için büyük bir ruh ve heyecanla sahada olacağız. Diyarbakır’ın her köşesinde varlığımızı en güçlü şekilde göstermeyi amaçladık.”
Hem ziyaretlerde hem de her zaman el ele oldukları esnaf ve vatandaşlarla gerçekleştirdikleri buluşmalarda çok samimi sohbetler yaptıklarını da ifade eden Başkan Aydın, “Bugün Dicle ilçemizdeyiz. Teşkilatlarımızla saha çalışmalarımıza hız verdik. Gönüllere dokunmaya devam ediyoruz. Diyarbakır’ımıza hizmet etmek boynumuzun borcudur. Yapamayacağımız hiçbir sözü vermedik, verdiğimiz her sözün arkasında durduk’’ diye konuştu.
Renkli görüntülere sahne olan Dicle buluşmasında, esnaf ve vatandaşlar Ak Partililere büyük ilgi gösterdi. Vatandaşların buluşmalarda belirttiği bütün sorun ve sıkıntılar ile beklentiler ilgili yerlere bildirilmek ve çözüm yolları aranmak üzere not alındı.
Dicle programına katılan önceki dönem Ak Parti Diyarbakır milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu da, “Bizler Ak Parti’nin kadroları olarak bulunduğumuz makamlar ne olursa olsun, Ak Parti teşkilatlarımızla her zaman bir ve beraber olduk. Bu duruşumuz da her zaman bu şekilde olacaktır. Teşkilatlarımızla beraber yaptığımız çalışmalarla, Diyarbakır’ımıza hizmet etmeye ve 2023 seçimlerine en güçlü şekilde hazırlanmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir