KAYAPINAR FİLM FESTİVALİ START ALDI

MEDYA21– Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde Belediyece düzenlenen ve 5-11 Temmuz tarihleri arasında sürecek ‘Kayapınar Film Festivali’ bu akşam saat 20.00’da Park 75’te yapılan Gala Gecesi ile start aldı.
Diyarbakır’ın üst düzey bürokratlarının katıldığı Gala Gecesinde, 2017 yılında En İyi Yabancı film kategorisinde Türkiye Oscar adayı olarak gösterilen Ayla filminin gösterimi yapıldı. Sunuculuğunu Yusuf Süslü ve Mutlu Ulusoy’un yaptığı Gala Gecesine, Diyarbakırlı oyuncu Erkan Petekkaya’nın yanı sıra ünlü oyuncular Aslı Altaylar, Gülsen Tuncer, Nail Kırmızıgül, Mehmet Esen ve Nurhak Mine Söz katıldıı.
Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ünal Koç’un açılış konuşmasıyla başlayan 1 Kayapınar Film Festivalinin Gala Gecesinde, bir genç sinemacı, 3 sinema emek, 2 yaşam boyu onur ödülü dağıtıldı.
Festivalde, ödüllü yapımların da yer alacağı 10 film ile çok sayıda ünlü oyuncu, yönetmen, yapımcı ve senarist Diyarbakır’a gelecek. Bu arada, Festival boyunca oyuncu, yönetmen, yapımcı ve senaristlerin katılacağı söyleşiler gerçekleştirilecek. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir