AKILLI BİSİKLET PROJESİ HAYATA GEÇİRİLDİ

DİYARBAKIR'DA BİR İLK YEŞİL KUŞAK PROJESİ İÇERİSİNDE YER ALACAN AKILLI BİSİKLET SİSTEMİ HAYATA GEÇTİ. (MURAT BAŞAL/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'ın Yenişehir İlçe Belediye Başkanlığı ilklere imza atmaya devam ediyor. Daha önce bir çok proje ile ismini duyuran Yenişehir İlçe Belediye Başkanlığı ilk defa Yeşil Kuşak Projesi içerisinde yer alacak Akıllı Bisiklet Sistemini hayata geçirdi.

MEDYA21- Yenişehir İlçe Belediyesi Fabrika Mahallesinde oluşturulan Yeşil Kuşak Projesi içerisinde yer alan Akıllı Bisiklet Sistemi ile bir ilke daha imza attı. Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin katılımıyla hayata geçen Akıllı Bisiklet Sistemi Projesinin ilk sürücüsü de Beşikçi ve çevredeki çocuklar oldu.

Sistemin 1 aylık ücretsiz kullanım kartını minik sürücülere veren Beşikçi, aşıya davet için ilk dozunu yapan vatandaşlara da 1 aylık ücretsiz bisiklet kartı vereceğini açıkladı. Beşikci, “Yeşil Kuşak başlangıç noktasında Diyarbakır’da bir ilki gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın çok uygun ücretlerle kullanabileceği Diyarbakır’ın ilk akıllı bisiklet noktasını 9 bisikletle oluşturduk. Bu noktada hem Yenişehir Belediyemizin hizmete koyduğu bisiklet yolları hem de büyükşehir belediyemizin şehri baştan aşağı kuşatan ve yapımı devam eden yeni bisiklet yollarında vatandaşlarımız akıllı bisikletlerimizi hem sportif hem de eğlence faaliyeti olarak kullanacak. Bizler de Yenişehir Belediyesi olarak bir ilki gerçekleştirerek bu hizmeti vatandaşlara sunmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımız bu hizmetimizden ekonomik olarak çok uygun fiyatlarla yararlanabilecek” dedi.

AŞI OLANA BİR AY ÜCRETSİZ
Beşikci, aşı olmamış vatandaşlara ilk doz aşılarında ücretsiz 1 ay bisiklet kullanma hakkı vereceklerini de müjdeleyerek, vatandaşları aşıya davet etti. Beşikci, “Bugün bu güzel hizmeti faaliyete geçirmekle birlikte Diyarbakırlı vatandaşlarımıza bir müjdeyi paylaşmak istiyoruz. Şu ana kadar aşısını olmamış vatandaşlarımızın ilk doz aşısını yaptıranlara bir ay boyunca belirli saatlerde ücretsiz bisikletlerimizi kullanmak üzere kartlarına yükleme yaparak ücretsiz bir şekilde onların kullanımına açacağız” diye konuştu.
Ücretsiz bir ay bisiklet turu alan Recep Bozkurt, bisiklet alacak paraları olmadığını, ücretsiz 1 ay bisiklet kartını hediye olarak aldığını belirterek, “2 TL ile bisiklet sürüyoruz, Allah razı olsun başkanımızdan. Bize bir ay ücretsiz bisiklet kullanma hakkı verdi. Bisikletler çok güzeldir” ifadelerini kullandı. (iha)

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir