AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE MALZEME DESTEĞİ

YENİŞEHİR İLÇE BELEDİYESİ, İLÇEDE AMATÖR SPOR FAALİYETİ YÜRÜTEN 3 KULÜBE MALZEME DESTEĞİNDE BULUNDU. İLÇE KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ MURAT BEŞİKCİ, YENİŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİN YANINDA OLDUKLARINI SÖYLEDİ. (RIDVAN KILIÇ - SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Yenişehir ilçe belediyesi, amatör spor faaliyeti yürüten 3 kulübe malzeme desteğinde bulundu. İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Yenişehir belediyesi olarak her zaman amatör spor kulüplerinin yanında olduklarını söyledi.

MEDYA21- Yenişehir Belediyesi toplantı salonunda gerçekleştirilen malzeme dağıtım törenine, ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Çamlıca Gençlik Spor Kulübü, Fiskaya Gençlik Spor Kulübü ve Seyrantepe Gençlik Spor Kulübü yöneticileri  ile çok sayıda sporcu katıldı.
DİYARBAKIR’A 5 SPOR TESİSİ
Törende konuşan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Beşikci, “Pandemi nedeniyle Yenişehir belediyesi olarak gerek kültür ve sanat organizasyonları, gerekse spor faaliyetleri olsun bir dönem uzak kaldık. İnşallah aşılama oranlarımızın artmasıyla, vaka sayılarımızın azalmasıyla birlikte bizler de belediye olarak hem sportif faaliyetlerimize hem de kültür ve sanat faaliyetlerimize geçmişin acısını çıkarırcasına büyük bir ivmeyle start verdik. Bu kapsamda da bugün belediye olarak ilkini gerçekleştirdiğimiz bir destek kampanyasını başlatıyoruz” dedi.

Spor kulüplerinden olumlu geri dönüşleri aldıkça desteklerini sürdüreceklerini de ifade eden Beşikci, “Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü olarak da Diyarbakırlı kardeşlerimizi amatör spor dallarında desteklemeye devam edeceğiz. İhalesini yaptık. Allah nasip ederse Diyarbakır’ımıza 4 tenis kortu bir semt sahası olmak üzere 5 spor tesisini kazandıracağız. Bugün bizim için bu anlamda belediye olarak da bir ilk. Amatör spor kulüpleri bizler için çok önemli” diye konuştu.

Amatör spor kulüplerinin önemli bir kamu görevi yürüttüğünün altını da çizen Beşikci, “Profesyonel spor hayatının yeşerdiği, özellikle Diyarbakırlı kardeşlerimizin profesyonel spor hayatına adım atacağı ilk mecra amatör spor kulüpleri. Sizler de yapmış olduğunuz faaliyetler nedeniyle aslında çok önemli bir kamu görevini icra etmiş oluyorsunuz. Diyarbakırlı gençlerimize sahip çıkıyorsunuz, gençlerimizin gelişimine katkı sunuyorsunuz ama bir yandan da gerçekten amatör bir kulüp olarak ayakta kalmak buradaki giderleri sübvanse edebilmek sizlere açısından oldukça zor bunun da farkındayız. Bu zorluğu aşabilmeniz adına bizim için ilk destek paketimiz bugün inşallah dediğim gibi olumlu geri dönüşleri de gördükçe bütçe imkanlarımız ölçüsünde amatör spor kulüplerimize destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından Kaymakam Beşikçi, amatör spor kulüplerine malzeme yardımlarını teslim ederken, Ferit Köşk Mahalle Muhtarı ve Fiskaya Gençlik Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Şentürk, Kaymakam Beşikci’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir