AMBALAJ ATIĞI GETİRENE FİDAN HEDİYE EDİLİYOR

DİYARBAKIR YENİŞEHİR BELEDİYESİ 5-11 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE KORUMA HAFTASI KAPSAMINDA 'SIFIR ATIK BİR FİDAN' ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ. ÇEVRE BİLİNCİ GELİŞTİRMEK İÇİN DÜZENLENEN ETKİNLİKTE AMBALAJ VE BİTKİSEL YAĞ ATIĞI GETİREN VATANDAŞLARA FİDAN HEDİYE EDİLDİ. (MUHSİN TAŞ/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır Yenişehir İlçe Belediyesi 5-11 Haziran Dünya Çevre Koruma Haftası kapsamında 'Sıfır Atık Bir Fidan' etkinliği düzenledi. Çevre bilinci geliştirmek için düzenlenen etkinlikte ambalaj ve bitkisel yağ atığı getiren vatandaşlara fidan hediye edildi.

MEDYA21– Dünya Çevre Koruma Haftası münasebetiyle bir dizi etkinlik düzenleyen Diyarbakır Yenişehir ilçe Belediyesi, 1 kilogram ambalaj atığı plastik, cam, şişe, kağıt gibi veya bitkisel yağ getiren vatandaşlara kendileri ya da çalıştıkları kurumlar adına 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Gününde ekilmek üzere fidan hediye etti.

Diyarbakır’da Forum Alışveriş Merkezinde düzenlenen etkinliğe, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Başkan yardımcıları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Etkinlikte konuşan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, amaçlarının çevre bilinci oluşturarak, ağaçlandırmayı özendirmek ve faydalanabilir atığın geri dönüşümünü sağlamak olduğunu söyledi.

Kaymakam Beşikci, “Çevreci belediyeciliğimiz gereği düzenlemiş olduğumuz ‘Sıfır Atık Bir Fidan’ etkinliğimizdeki amacımız, çevre bilinci oluşturmak, ağaçlandırmayı özendirmek ve faydalanabilir atığın geri dönüşümünü sağlamaktır. 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde de pozitif ayrımcılık yaparak kırsal mahallerimizdeki köy okulları ve sağlık ocaklarının bahçelerine fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Arzu eden vatandaşlarımız ‘ağaç dikim’ etkinliğimize bizzat katılabilirler. Ayrıca fidan bağışı yapmak isteyen kurumları da kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz” dedi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir