DİYAR 4 MİLLİ SPORCUYU RENKLERİNE BAĞLADI

DİYARBAKIRSPOR DÜNYA, AVRUPA, BALKAN, TÜRKİYE ŞAMPİYONALARINI BÜNYESİNE KATTI. (MEHMET ÇAKAN/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakırspor Dünya, Avrupa, Balkan, Türkiye Şampiyonalarını bünyesine kattı.

MEDYA21– TFF Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde mücadele eden futbol takımının yanı sıra atıcılık, kick boks ve karate branşlarında Türkiye milli takımlarında görev alan 4 milli sporcu ile sözleşme imzaladı. Kulüp Başkanı Siyabend Aydın Diyarbakırspor kulübünün Lokomotifi olan futbol takımının yanı sıra çeşitli branşlarda faaliyet gösteren milli sporcuları bünyelerine katarak maddi ve manevi tüm desteklerini vereceklerini açıkladı.

Diyarbakırspor amatör branşlarına ilk kez maddi destek veren kulüp olurken, yönetim, Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nde mücadele eden futbol takımının yanı sıra 3 ayrı branşta daha mücadele etme kararı aldı. Bu kapsamda, 53 yıllık mazisi bulunan Diyarbakırspor, karate, atıcılık, kick boks gibi amatör branşlarına maddi destek vererek, kulüp tarihinde bir ilki de imza attı.

Kulüp Başkanı Siyabend Aydın, 3 ayrı branşta mücadele veren milli atıcı Ömer Akgün, milli karateci Sena Kızılaslan, milli kick boks sporcuları Ceren Kaçar ve Merve Kalemli ile bir araya gelerek protokol imzaladı. Başkan Aydın, Diyarbakırspor’un sadece futbol kulübü olmadığını spor kulübü olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Elbette Diyarbakırspor’un lokomotif branşı futboldur. Ancak diğer branşlarda da var olmak istiyoruz. Atıcılık, kick boks ve karate gibi 3 başarılı amatör branşta mücadele eden 4 Diyarbakırlı genç başarılı ve yetenekli milli takımlarda bizleri temsil eden milli sporcularımız ile bir araya gelerek protokol imzaladık. 3 ayrı ayrı branşlarda mücadele eden 4 Diyarbakırlı genç ve milli gurularımızın elleri tutarak ve yanlarında olmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Tabi ki şampiyonlukları ve başarıların yanı sıra bu milli gururlarımıza ve gençlerimize sahip çıkmak, bize nasip olması ayrı gurur ve mutluluktur. Milli sporcularımıza daha iyi başarılar kazanmaları için ve ekstra teşvik etmek için başarılarına göre prim vererek, maddi ve manevi her zaman yanlarında destek olamaya devam edeceğiz.” (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir