AŞI ORANINI ARTIRMA TOPLANTISI

MEDYA21- Diyarbakır’ın Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, ilçe Sağlık Müdürü Dr. Semih Erdal Tekay, Müftü Dr. Mehmet Şafi Bilik, STK temsilcileri, muhtarlar ve cami imamları ile bir araya gelerek ilçede aşılama oranını yükseltmek için yapılması gerekenleri masaya yatırdı.

Yenişehir Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, ilçede korona virüsle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar ve gelinen son durumu değerlendiren Beşikci, vatandaşlara aşılama konusunda gerekli doğru bilgilendirmelerin yapılması ve tüm vatandaşların aşı olmalarının önem arz ettiğini söyledi.

Salgının başından beri Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak kapı kapı dolaşarak Korona virüs hastalığı ve aşının faydaları konusunda bilgilendirme çalışmaları yürüttüklerini belirten Beşikci, “Amacımız bu hastalık dünyadan silinene kadar mücadelemizi sürdürmek. Hastalıkla baş edebilmek için de elimizdeki en güçlü silah aşıdır. Aşılanma oranlarına baktığımızda il olarak aşı oranımız yüzde 62’dir. Tedbirleri elden bırakmayarak aşı oranımızı yüzde 90’lara çıkarmalıyız. Vatandaşlarımızı aşının faydaları konusunda ikna etmeliyiz. Çünkü biz kişisel mesuliyetimizin yanında toplumumuzun ve ülkemizin genelinden sorumluyuz. Bu nedenle en başta kendimiz aşı yaptırıp örnek olmalıyız. Sizleri ve vatandaşlarımızı aşı konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir