• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,06
 • ALTIN
  %0,11
 • BIST
  %0,85
OKUL İSTEYEN VELİLER YOL KAPATTI

OKUL İSTEYEN VELİLER YOL KAPATTI

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde hasarlı olduğu için yıkılan Seyrantepe ilkokulunun yerine yenisinin yapılmamasına tepki gösteren öğrenci velileri, yol kapatarak eylem yaptı.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçesi Seyrantepe semtindeki Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Seyrantepe ilkokulu, depremden dolayı hasarlı olduğu ve tehlike yarattığı gerekçesiyle 2 yıl önce yıkıldı. Okulun yerine yenisi yapılmayınca, bu semtte oturan öğrenciler gidecek okul bulamadı. Yıkılan okulun yerine yeni bir okul yapılacağı sözünü yetkililerden alan veliler, pandemi sonrası yüz yüze eğitim başlayınca çocuklarını gönderecek okul bulamayınca eylem yapma kararı aldı.

Yakın çevredeki okullarda sayıları yüksek olduğu için öğrencileri alamadıklarını söyleyen veliler, uzak çevrelerdeki okullara ise servis ile öğrenci gönderme zorunda kaldıklarını kaydetti. Aileler yetkililere seslenmek için Silvan yolunu yaklaşık 1 saat kapatarak eylem yaptı. Güvenlik güçlerinin iknaları sonrası yol tekrardan trafiğe açıldı.Velilerden Ayhan Akgün, çocuklarının eğitimden geri kaldığını ve gerekirse Kızılay’ın çadırlarında eğitim verilmesini istediklerini kaydetti. Akgün, “Çocuklarımızın okulu yıkıldı, diğer okula gittiler kabul etmediler. Eşim cezaevinde başka okul için servis parası karşılayamıyorum. Bizim çocuklara çare bulsunlar. 2 yıldır okulu yıkmışlar gerekirse Kızılay çadırları kurulsun çocuklarımıza eğitim verilsin. Sadece çocuklarımıza eğitim istiyoruz. Yapılmazsa yolu yine kapatırız” dedi. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?