AYDIN’DAN KLIÇDAROĞLU’NA ‘HELALLEŞME’ YANITI

AK PARTİ DİYARBAKIR İL BAŞKANI MUHAMMET ŞERİF AYDIN, CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU'NUN HELALLEŞME AÇIKLAMASINA SERT TEPKİ GÖSTERDİ. (MURAT BAŞAL/DİYARBAKIR-İHA) AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun helalleşme açıklamasına sert tepki gösterdi. Başkan Aydın, geçmişten bu güne yansıyan gündemleri örnek göstererek, "Kürtlerin çekmiş olduğu bütün ızdıraplar geçmişteki yapılan bütün politikaların anasıdır. CHP zihniyeti, gelip bu topraklarda helalleşmesini bizde sabırsızlıkla bekliyoruz. Yüzünüz varsa buyurun helalleşin" dedi.

MEDYA21- Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, yerel ve ulusal yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek, kentin gündemiyle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Başkan Aydın, geçmişten bu güne yansıyan gündemleri örnek göstererek, “Geçmişte yapılan bütün politikaların anası CHP zihniyetinin gelip bu topraklarda helalleşmesini biz de sabırsızlıkla bekliyoruz. Yüzünüz varsa buyurun helalleşin” dedi.

İl Başkanı Aydın, partisinin Ergani İlçe Başkanı Fırat Dolu, Bismil İlçe Başkanı Veysel Yağmur, Silvan İlçe Başkanı Nedim Kılıçarslan ve Çınar İlçe Başkanı Ömer Murat Delil ile birlikte geleneksel aylık basın toplantısı yaptı. İl Başkanlığında gerçekleşen toplantıda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Diyarbakır’da helalleşmeye davet eden Aydın, şöyle konuştu:

“Kürtlerin çekmiş olduğu bütün ızdıraplar, geçmişte yapılan bütün politikaların anası CHP zihniyetidir. CHP’nin gelip bu topraklarda helalleşmesini biz de sabırsızlıkla bekliyoruz. Kemal Kılıçdaroğlu’na buradan çağrıda bulunuyoruz, Diyarbakır’a gelin, Yasin Börü’nün ailesiyle, Tunceli ve Zilan katliamı mağdurlarının ailesiyle, Diyarbakır anneleriyle, burada sizin desteğinizle hareket eden insanların sebep olduğu hendek ve çukurlarla evleri yıkılan, kış günü şehirden uzak kalan evlerinden atılan gariban fakir fukara ile bu bölgede kapattığınız Kur’an kurslarının mağdurlarıyla, Dicle Üniversitesinde baş örtüsünden dolayı okuyamayan benim sınıf arkadaşlarımla, Dürümlü katliamındaki 40 vatandaşın tonlarca bomba patlama sonucu parçalanan vücutlarının bir torbaya tek sığmasına sebep olduğunuz o garibanlarla, Silvan’da Fırat Sımpil’nin anne ve babası, Bismil’de Elif Şimşek’in anne ve babasıyla yüzünüz varsa buyurun helalleşin.”
‘DİYARBAKIR’I KAZANACAĞIZ’
Kasım ayı içerisindeki çalışmalarını da anlatan Aydın, “Kasım ayında teşkilatlar olarak yine yoğun çalışmalar içerisinde olduk. Bağlar gençlik kolları başkanlığımız Kasım ayında yeni genç üye kaydı sıralamasında Türkiye’de 3. oldu. Gençlik kollarımızı buradan bir kez daha tebrik ediyoruz. İlçe İlçe 2023’e sloganı ile gerçekleştirmekte olduğumuz saha çalışmalarımız kapsamında Yenişehir, Çüngüş ve Hazro ilçelerimizde programlarımızı gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tüm teşkilatımız bir bütün halinde Diyarbakır’ın her köşesinde sahada olmaya, vatandaşlarımızla buluşmaya, onların sorun ve beklentileri ile hemhal olmaya devam ediyoruz. Biz kararlıyız ve inançlıyız. Yılmadan, yorulmadan, önümüze çıkan bütün engelleri bir bir aşarak, Diyarbakır’ın 1047 mahallesinde sokak sokak, kapı kapı dolaşarak insanlarımızın yüreğine dokunacağız. Hükümetimizin yapmakta olduğu hizmet siyasetini teşkilatlar olarak gönül siyaseti ile taçlandıracağız ve Diyarbakır’ı kazanacağız” ifadelerini kullandı.

DİYARBAKIR-BATMAN ARASINDA RAYBÜS 

Diyarbakır için önemli bir projenin de hayata geçeceği müjde veren  İl Başkanı Aydın “Diyarbakır ile Batman arasında karşılıklı seferler yapacak Raybüs seferleri için gerekli çalışmalara başlandı. Dört vagondan oluşan, her bir vagonunda yaklaşık 200 yolcunun seyahat edebildiği Raybüs seferleri ile vatandaşlarımız; Diyarbakır ile Batman arasında hem daha ucuza, hem de daha güvenli bir şekilde otobüs konforunda seyahat etme imkanına kavuşacaklar. Bu çalışmaların başlayacak olmasından dolayı Ulaştırma Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na teşekkür ediyoruz ” dedi. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir