BAĞIMLILIKLA ORTAK MÜCADELE

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi, bağımlılıklara yönelik olarak koruma, önleme ve rehabilitasyon alanlarında mücadele faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile iş birliği protokolü imzaladı.

Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Temel, Yeşilay Cemiyeti Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Muhammed Ay ve Yeşilay Cemiyeti Diyarbakır Şube Başkanı Fesih Aktaş, bağımlılıklara yönelik ortak mücadele faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla Yenişehir Belediyesi ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında iş birliği protokolü imzaladı. Protokol ile ilgili konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Temel, bağımlılığın evrensel bir sorun olduğunu belirterek, “Günümüz Dünyası’nda bağımlılık evrensel bir sorun hâline gelmiştir. Yenişehir Belediyesi olarak bu evrensel sorun ile mücadele etmek amacıyla Yeşilay Cemiyeti ile iş birliği protokolü imzaladık. Protokol kapsamında tütün, alkol, madde, teknoloji ve kumar bağımlılıklarıyla mücadelede toplumsal desteği sağlamayı, bağımlılıkla mücadelede farkındalık yaratmayı ve bilinçlendirici faaliyetleri gerçekleştirmeyi amaçlamaktayız” dedi.

BELEDİYEDE BİRİM OLUŞTURULACAK
Protokol kapsamda yürütülecek faaliyetlerin daha çok insana ulaşabilmesi adına Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikci’nin talimatları ile Belediye ile Yeşilay Cemiyeti bünyesinde bir koordinasyon birimi oluşturacaklarını da anlatan Temel, şunları söyledi:

“Koordinasyon birimimiz ile ilçemiz genelinde her yaştaki vatandaşımıza yönelik olarak her tür bağımlılıkla ilgili eğitim verip, etkinlikler düzenleyeceğiz. Ayrıca yine protokolümüz kapsamında Yeşilay elçilerinin esnaflarımıza yönelik olarak düzenleyeceği bilgilendirici faaliyetlerine bizler de destek vereceğiz. Protokolümüzün İlçemize ve bu konuda mücadele veren vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.’’

Protokol’ün ardından açıklama yapan Yeşilay Cemiyeti Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Muhammed Ay ise, “Gündemimizde olan ve çok ağır bedeller ödediğimiz, özellikle gençlerimizi, insanımızı ve geleceğimizi tehdit eden uyuşturucu ve bağımlılıkla ilgili bütün maddelere karşı bugün bir duruş gösteriyoruz. Bugün imzaladığımız işbirliği protokolü ile Yenişehir Belediyesi ile Yeşilay arasında tam bir iş birliği içerisinde olacağız. Bu hususta bizlere desteklerini esirgemeyen başta Yenişehir Kaymakamımız ve Yenişehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Beşikci olmak üzere tüm çalışma ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir