BAŞARILI POLİSLERE SERTİFİKA VERİLDİ

DİYARBAKIR İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNCE DÜZENLENEN KURSTA, 14 POLİS MEMURU 120 SAAT EĞİTİM ALIRKEN, EĞİTİMİN TAMAMLAYAN MOTOSİKLETLİ TRAFİK POLİSLERİ MERKEZ KAYAPINAR İLÇESİ DİYARBAKIR YENİ STADYUMU YANINDA DÜZENLENEN "MOTOSİKLETLİ POLİS TİMLERİ TEMEL EĞİTİMİ SERTİFİKA TÖRENİ"NDE SERTİFİKALARI VERİLDİ. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğünce düzenlenen kursta, 14 polis memuru 120 saat eğitim alırken, eğitimin tamamlayan motosikletli trafik polisleri merkez Kayapınar ilçesi Diyarbakır Yeni Stadyumu yanında düzenlenen 'Motosikletli Polis Timleri Temel Eğitimi Sertifika' töreninde sertifikaları verildi.

MEDYA21- Diyarbakır’da Emniyet Müdürlüğünce açılan ‘Motosikletli Polis Timleri Temel Eğitimi’ kursuna katılan ve 120 saat eğitim alan 14 motosikletli trafik polisi, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Sertifika dağıtım törenine, İl Emniyet Müdürü Dr. Hüseyin Aşkın, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Gökhan Çiloğlu ve Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanı Cüneyt Ünal, ilçe emniyet müdürleri ve şube müdürleri ile polis memurları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından motosikletli trafik polisleri parkurda gösteri yaptı.

Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Aşkın,  vatandaşlara anında ulaşmakta, asayiş ve trafik hizmetlerinde motosikletlerden çok daha etkin şekilde yararlanmak istediklerini belirterek, şöyle dedi:

“Motosikletli polislerin sayısını artırmak amacıyla kurs açtık. Diyarbakır çok güzel bir kent, insanların huzur içerisinde yaşaması gerekir. Bu nedenle gece gündüz çalışıyoruz. Son 3 ayda Diyarbakır sadece 4 kasten adam öldürme suçu meydana geldi. Hiçbir kadınımız hayatını kaybetmedi. Motosikletli timlerimizin belki katkısı bu olacak. Bir kadın imdat dediğinde imdatlarına koşup onların hayatlarını kurtaracağız. Sadece kadınlar değil ihtiyacı olan herkes. Neredeyse hırsızlık suçlarında her iki suçtan birinin failini yakalayabilecek duruma geldik. Tüm suçların Diyarbakır’ın gündeminden çıkmasını, bu kent hak ettiği huzur ve güven ortamına ulaşsın istiyoruz.”
Yapılan konuşmaların ardından İl Emniyet Müdürü Aşkın ve beraberindekilerin eğitimlerini tamamlayan 14 motosikletli polis memuruna sertifika vermesiyle tören son buldu. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir