• DOLAR
  %-0,01
 • EURO
  %-0,18
 • ALTIN
  %-0,04
 • BIST
  %0,14
BELEDİYE ÇALIŞANLARINA İLK YARDIM EĞİTİMİ

BELEDİYE ÇALIŞANLARINA İLK YARDIM EĞİTİMİ

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi,  çalışanlarına yönelik olarak karşılaşılabilecekleri acil durumlara karşı ‘Temel İlk Yardım’ semineri düzenledi.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi,  çalışanlarına yönelik olarak karşılaşılabilecekleri acil durumlara karşı ‘Temel İlk Yardım’ semineri düzenledi.

İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün Belediye personellerinin herhangi bir kaza veya yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda nasıl davranması gerektiği konusunda bilinçlenmeleri amacıyla gerçekleştirdiği seminere, çok sayıda belediye çalışanı katıldı.
Temel İlk Yardım seminerinde sunumu gerçekleştiren Belediyenin İş Güvenliği Uzmanı Dilay Üstü, şunları söyledi:

“Herhangi bir acil durumda sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar ve yaralının durumunun kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla hepimizin Temel İlk Yardım bilgisine sahip olmamız gerekir. Çünkü ilk yardım bilgisi ve ilk müdahale dünya genelinde çok fazla insanın hayatını kurtarmıştır. Başkanımız Murat Beşikci’nin talimatlarıyla düzenlediğimiz seminerde belediyemiz çalışanlarına öncelikle ilk yardımdaki koruma, bildirme ve kurtarma gibi temel uygulamalarının bilgisini verdik. Daha sonra yaralının kan basıncının, solunumunun ve nabzının nasıl ölçülmesi gerektiği; olay yerinin değerlendirilmesinde dikkat edilmesi gereken hususları; kanamalar, şok durumu, yanık, boğulma ve yaralı taşıma, kalp masajı, hava yolu tıkanıklığı, bilinç bozuklukları gibi konularda genel bilgiler aktardık.”  HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?