• DOLAR
  %0,00
 • EURO
  %-0,17
 • ALTIN
  %-0,07
 • BIST
  %0,14
GAZİ KÖŞKÜ’NE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

GAZİ KÖŞKÜ’NE ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kentin tarihi mekanlarından olan Gazi Köşkü’nde Vakıflar Genel Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı.

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kentin tarihi mekanlarından olan Gazi Köşkü’nde Vakıflar Genel Müdürlüğü ile iş birliği çerçevesinde çevre düzenlemesi çalışmalarına başladı.
Diyarbakır’da Atatürk Köşkü olarak da bilinen tarihi Gazi Köşkü’nde çevre düzenlemesi çalışmalarını yoğunlaştıran Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 20 kişilik ekiple 28 bin metre karelik alanda çalışmalarını Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında Vakıflar Genel Müdürlüğü ile birlikte yürütüyor.
Gazi Köşkü’nde çevre düzenlemesi çalışmalarını yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, iç ve dış mekânların boyanması, açık otoparkın ve yürüyüş yollarının düzenlenmesi, çim biçme, ağaç budama, dinlenme alanlarındaki oturma gruplarının ve lavaboların tadilatı, mevsime uygun bitki türlerinin ekimi ve bakımını gerçekleştirecek. Ayrıca 15’inci yüzyıldan kalma tarihi Gazi Köşkü, çevre düzenlemesi iç bakımının ardından 24 saat açık olmak üzere vatandaşlara hizmet verecek. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?