• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
BELEDİYE PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

BELEDİYE PERSONELİNE İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediyesi, İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu çerçevesinde tüm çalışanlarına, yönetmelikte geçen konular hakkında ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ veriyor.

MEDYA21- Yenişehir Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde görev yapan memur, işçi ve sözleşmeli personellere yönelik düzenlenen ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’nde, iş kazalarının azaltılması ve ortadan kaldırılması, çalışanların bilgilendirilmesi, iş yerinde sağlıklı ve güvenli bir ortamın temin edilmesi hedef alındı.

Yenişehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün hizmet içi eğitim projeleri kapsamında gerçekleştirilen ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ ile ilgili açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, personelin kişisel gelişimine yatırım yapmanın, vatandaşa verilen hizmetin kalitesini artıracağını söyledi.

Beşikci, “Vatandaşlarımıza daha kaliteli ve nitelikli hizmet sunmanın ilk koşulu personelin kişisel gelişimlerine yatırım yapmaktır. Bu amaçla personelimize yönelik olarak çeşitli konularda eğitimler veriyoruz. Dünyada her üç dakikada bir iş kazası gerçekleşiyor, her dört saatte bir de bir kişi hayatını kaybediyor. Bu nedenle bir personelin İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi alması oldukça önem arz ediyor. İş kazalarını ve mesleki hastalıkları önlemek için herkese bir takım sorumluluklar düşüyor. Bu sorumluluk bilinciyle amacımız bu tür eğitimlerle sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sağlamak ve hizmetin devamlılığını sağlamaktır. Personelimizin sağlığı önceliğimizdir” dedi.
Yenişehir Belediyesi konferans salonunda düzenlenen eğitimde, iş güvenliği uzmanı tarafından belediye çalışanlarına iş kazalarını önlemek amacıyla alınacak tedbirler, hangi durumların iş kazası kapsamına girdiği ve çalışanların sosyal hakları konularında de bilgi verildi. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?