BEŞİKCİ’NİN BAYRAM TRAFİĞİ

MEDYA21- Yenişehir Belediyesi’ne bağlı olan Engelsiz Yaşam Merkezi ve İkinci Bahar Millet Kıraathanesi’ne Kurban Bayramı ziyaretinde bulunan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, engelli bireyler ve yaşlılarla bir araya gelerek sohbet etti.

Bayram ziyaretinden duyduğu memnuniyeti anlatan Beşikçi, “Engelli bireylerimiz sosyal çevrelerinin baskısı, aile desteğinin yetersizliği ve yaşadıkları ekonomik sıkıntılar nedeniyle maalesef toplumdan iyice uzaklaşıyorlar. Onların farklılıklarının dezavantajlı olarak görülmesi kabul edilir bir durum değildir. Engelli bireylere yönelik uygulamaların engellilik algısını olumlu yönde farklılaştırdığını ve özellikle belediyemizin yapmış olduğu çalışmalarda engellilerle aramızdaki engelleri kaldırınca topluma daha hızlı adapte olabileceklerini gördük. Engellilerimize psiko-sosyal desteğe, mesleki beceri geliştirmeye ve toplumsal hayata katılmalarını sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

İkinci Bahar Millet Kıraathanesi’ndeki yaşlıları bayramlaşmak için ziyaret eden Beşikci, bayramların büyükleri ziyaret etmek, onlarla eski bayramları yad etmekle daha değerli hale geldiğini ifade ederek, bayramını kutladığı yaşlılarla eski bayramları yad ettiklerini söyledi.

ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMADI
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Kurban Bayram dolayısıyla ilçede ikamet eden şehit ailelerini de ziyaret etti. Şehit ailelerini bu bayramda da unutmayan ve onları yalnız bırakmayan Beşikci, vatan için gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerin değerli ailelerinin normal günlerde olduğu gibi bayramlarda da her daim yanlarında olduklarını açıkladı.

Beşikci, “Onları sık sık ziyaret ederek ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak destek vermeye, ihtiyaçlarını karşılamaya ve her daim devlet olarak onların yanlarında olduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz. Vatan uğrunda şehit olmuş şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum, onların bizlere bıraktıkları emanetlere sahip çıkmaya devam edeceğiz. Şehit ailelerimize de bayram dolayısıyla bizi ailelerinden biri olarak kabul ettikleri için de çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Bayram ziyareti için evlerine misafir olan Beşikci’ye ziyaretlerinden dolayı mutluluklarını ifade eden şehit aileleri ise, “Bize yalnız olmadığımızı his etiren devletimize ve her sorunumuzda yanımızda olan Başkan Beşikci’ye çok teşekkür ediyoruz” dediler. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir