• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %-0,27
 • ALTIN
  %0,38
 • BIST
  %3,08
 BEYAZ ALTININ HASADI BAŞLADI

 BEYAZ ALTININ HASADI BAŞLADI

Türkiye’nin önemli pamuk üretim bölgelerinden biri olan Diyarbakır’da, beyaz altın olarak bilinen pamuk hasadına merkez Yenişehir ilçesinde başlandı.

MEDYA21- Diyarbakır’ın Yenişehir İlçesi Güzel mahallesinde Yenişehir Ziraat Odasının koordinasyonunda düzenlenen tarla gününde, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, Ziraat Odası Başkanı Süleyman İskenderoğlu ile ilçede bulunan kurum ve kuruluşların müdürlerinin katılımıyla Pamuk Hasadı yapıldı.

Güzel mahallesinde gerçekleştirilen pamuk hasadı etkinliğinde katılımcılarla birlikte pamuk toplayan Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, tekstil merkezi olma yolunda ilerleyen Diyarbakır’da pamuğun önemine anlattı. Yenişehir ilçesinin yüzde 70’nin sulanabilir bir alana sahip olduğunu belirten Beşikci, şöyle konuştu:

“İlçemizde bu alanın 35 bin dekarı pamuk ekim alanıdır. Bu alanlarımızdan elde edilen pamuk ham madde olarak tekstil sanayinde, çiğit yağ sanayide, küspesi ise yem sanayi için önemli bir yere sahiptir. Yenişehir Kaymakamlığı ve Belediyesi olarak pamuğu ve pamuğa dayalı bütün üretim alanlarında çiftçilerimizin bilinçlenmesini, verim ve üretimde kalitenin artırılmasını ve kayıpların en aza indirilmesini sağlamak için sahada aktif şekilde yer alan Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’müzü oluşturduk. Üreticilerimize hizmet vermeye başladık. Her zaman çiftçi ve üreticilerimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile yeni hasat sezonun tüm çiftçilerimize hayırlı uğurlu ve bereketli olmasını diliyorum.’’  HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?