BÜYÜLEYEN FESTİVAL: KAHVE FESTİVALİ

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesinde Belediye tarafından organize edilen “Kahve Festivali” büyük ilgi gördü. Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Arif Karaman’ın da katıldığı festivalde, ilçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren yerel, ulusal ve uluslararası markaların işletmeleri de katkı sundu.

Kayapınar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen sosyal etkinlikler kervanına, “Kahve festivali” de eklendi. İlçedeki Park 75’te ilk kez düzenlenen festivale, 7’den 70’e çok sayıda kişi katıldı. İlçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren yerel, ulusal ve uluslararası markalar Turuncu Kahve, Gloria Jean’s Coffee, La Minita Coffee Roastery, Mikel Coffee, Coffee Hall, Cup of Coffee, Kahve Deposu, Liberica Coffee Shop, Starbucks, Artukbey Kahve, Ayaküstü Kahve ve Soulmate Coffee adlı işletmeler vatandaşlara ücretsiz kahve ve kurabiye ikram etti.

Renkli görüntülere sahne olan festivalde, vatandaşlara ücretsiz kahve ikram edilirken, çocuklar için de palyaço ve çizgi film kahramanlarının yer aldığı gösteriler sunuldu. Müzik dinletisinin yansıra sürpriz etkinliklerin de yer aldığı Festivale katılan Kayapınarlılar oldukça keyifli ve eğlenceli bir gün yaşadı. Festivale vatandaşlarla bir araya gelen Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Arif Karaman, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir