• DOLAR
  %0,06
 • EURO
  %0,12
 • ALTIN
  %0,28
 • BIST
  %-0,43
‘CAN DOSTLAR’ YENİ YUVAYA KAVUŞUYOR

‘CAN DOSTLAR’ YENİ YUVAYA KAVUŞUYOR

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sokakta yaşayan ‘can dostlar’ın barınma ve tedavileri için yeniden düzenlediği Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki çalışmalarda sona yaklaştı.

MEDYA21- Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden modern bir şekilde dizayn edilen 17 bin 54 metrekarelik merkezde, can dostların tedavilerinde kullanılmak üzere son teknoloji cihazlarla desteklenecek tam teşekküllü ameliyathane ve laboratuvar bulunacak. Laboratuvar biriminde ultrason, kansayım ve röntgen işlemlerinin gerçekleştirilebileceği merkezde, 51 köpek kulübesi, kedi evi, büyükbaş hayvan barınağı ve idari bina yer alıyor.

YÜZDE 90’I TAMAMLANDI

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, can dostların ihtiyaçlarına cevap verecek olan yeni modern hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezinde inşaat çalışmalarının yüzde 90’ını tamamladı.

Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kaba inşaat ve altyapı çalışmalarını tamamlayan ekipler, alana hayvanların cinsine göre 3 tip barınma kulübesi yerleştiriyor. Can dostların yeni yuvasında sürdürülen inşa çalışmalarını 20 gün içinde tamamlanıp hizmete açılması hedefleniyor. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?