DİYARBAKIRLI JUDOCULAR MİLLİ KAMPTA

DİYARBAKIRLI İŞİTME ENGELLİ SPORCULAR JUDO MİLLİ TAKIM KAMPINA KATILIRKEN, ANTRENÖR OSMAN GÖKCÜL, KAMPTA YER ALAN SPORCULARININ FRANSA'DA YAPILACAK OLAN İŞİTME ENGELLİLER DÜNYA JUDO ŞAMPİYONASINA KATILACAĞINI AKTARDI. (MEHMET ÇAKAN/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakırlı işitme engelli sporcular Judo Milli Takım kampına katılırken, Antrenör Osman Gökcül, kampta yer alan sporcularının Fransa'da yapılacak olan İşitme Engelliler Dünya Judo Şampiyonasına katılacağını aktardı.

MEDYA21- Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Büyük Erkek-Kadın Judo Milli Takım kampı, Konya’da başladı. Dün başlayan ve 6 Ağustos’ta sona erecek olan kampta, Diyarbakır’ı Ercan Ödüngit ve Muhammed Deli Peksert temsil ediyor.

Antrenör Osman Gökcül, kampta yer alan sporcularının Fransa’da yapılacak olan İşitme Engelliler Dünya Judo Şampiyonasına katılacağını söyledi. Gökcül, “Diyarbakırlı sporcularımız Fransa’da yapılacak olan İşitme Engelliler Dünya Judo Şampiyonası için kampa davet edildi. 81 kiloda Ercan Ödüngit ve 90 kiloda Muhammed Delil Peksert judo kampında yer alan sporcularımızdır. Sporcularımız sikletlerinde kendini kabullendirdiler. İyi bir çalışma dönemi geçirdiler. Ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inancım tamdır. Onlardan büyük başarılar bekliyorum. İnşallah umutlarımızı boşa çıkarmazlar” dedi.

Gökcül, kendilerine destek veren Diyarbakır Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü yöneticilerine de teşekkür ettiğini sözlerine ekledi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir