ÇARIKLI’NIN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

DİYARBAKIR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU VE KANALİZASYON İDARESİ (DİSKİ) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, 4 BİN METRE İÇME SUYU ŞEBEKESİ DÖŞEYEREK ÇARIKLI MAHALLESİNİN İÇME SUYU SORUNUNU ÇÖZDÜ. (HASAN DAYAN/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 4 bin metre içme suyu şebekesi döşeyerek Çarıklı Mahallesi'nin içme suyu sorununu çözdü.

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, 4 bin metre içme suyu şebekesi döşeyerek Çarıklı mahallesinin içme suyu sorununu çözdü.    DİSKİ, merkez Sur ilçesine bağlı Çarıklı mahallesinde elektrik kesintileri nedeniyle ortaya çıkan içme suyu sorunu çözüme kavuşturmak için başlattığı çalışmaları tamamladı. Proje kapsamında su sondajı, bin metreküplük depo ve 4 bin metre içme suyu şebekesi yapıldı. Bir milyon 600 bin liraya mal edilen projede, mahallede elektrik kesintisi olsa da su kesintisi yaşanmayacak.

DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, sondajın 15-20 litre saniye ilave suyu yeni depoya aktardığını söyledi. Projeyle uzun süre Çarıklı Mahallesinde içme suyu sorunu yaşanmayacağını vurgulayan Tutşi, “Suyu israf etmemeli, suyu boşa akıtmamalıyız. Mevcut su mahallenin kullanımına fazlasıyla yetiyor. Vatandaşlarımız içme suyunu kaçak bir şekilde bahçe ve tarla sulamasına kullanmamalıdır. Abonelikleri olmayanlar, abone işlemlerini bir an önce yapmalıdır. Yeni hizmetimiz Çarıklı Mahallemize hayırlı olsun” dedi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir