ÇİFTÇİYE DOĞAL GÜBRE DESTEĞİ

MEDYA21– Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, periyodik olarak kırsal mahallelerden toplanan hayvansal atıkların değerlendirilmesi için talimat verdi. Kaymakam Beşikci’nin talimatı doğrultusunda harekete geçen Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeye bağlı çakmak mahallesinden 975 ton doğal gübreyi tarlalara nakletti.
Yenişehir ilçesine bağlı 36 mahallede 1 Loder, 2 bekoloder, 4 kamyon, 1 kontrol aracı ve 9 personel ile toplanan 975 ton hayvansal atıklar, mahalle muhtarlarının talepleri doğrultusunda çiftçilere gübre olarak dağıtıldı.

BİR AYDA 975 TON
Hayvansal atıkta başlatılan geri dönüşüm çalışmaları ile ilgili bilgi veren Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Murat Beşikci, Çiftçilerin doğayı korumada bizlerin yapı taşları olduğunu belirterek, ’’Ekiplerimiz tarafından 975 ton hayvansal gübre vatandaşlarımıza teslim edilmiştir.Yaşadığımız çevreyi ve doğayı korumak bizlerin görevidir. Unutulmamalıdır ki, biz doğayı koruduğumuz sürece, doğa da bizi korur. Bu noktada hepimize bir takım görevler düşmektedir. Çevre kirliğine yol açacak davranışlardan uzak durarak ilçemizi korumalıyız. Başlatmış olduğumuz bu geri dönüşüm çalışmaları ile aynı zamanda çevremizi de koruyoruz “dedi.

BAŞKAN BEŞİKCİ’YE TEŞEKKÜR
Yenişehir Belediyesinin Tarımsal hizmetlere büyük bir hassasiyet gösterdiğini belirten Çakmak mahallesi sakinleri ise, hayvan atıklarının tarıma kazandırılması ve çiftçilerin daha iyi şartlarda üretim yapmasına ciddi destekler sağlayan Belediye Başkanımız Murat Beşikci’ye teşekkürler ediyoruz” dediler. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir