ÇOCUKLARA BİR BİLGİ YUVASI DAHA

 

ÇOCUKLARA BİR BİLGİ YUVASI DAHA

HABER MERKEZİ-Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çocukların eğitimlerinde ve sosyal hayatlarında başarı grafiklerini yukarıya taşımak için yeni bir ‘Bilgi Evi’ inşa ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, kentte çocuk, genç ve ekonomik sebeplerden dolayı okuma imkânı kısıtlı olan kızlara yönelik ücretsiz eğitim faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kapsamda, yaklaşık bin 500 öğrencinin faydalanacağı ve Bağlar ilçesi Koşuyolu parkı içinde inşa edeceği “Ali Emiri Bilgi Evi” için çalışmalara başladı.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın, Ağustos’ta tamamlamayı planladığı yeni Bilgi Evi’nde 6 derslik, bilişim, akıl ve zekâ, resim, robotik kodlama sınıfları ile konferans salonu yer alacak. Çocuklar, Bilgi Evi’nde ücretsiz Fen Bilgisi, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler ve İngilizce dersleri eğitimi alacak.

Alanında uzman eğitmenlerin görev yapacağı yeni eğitim yuvasında, ana dersler dışında çocuklar, idare tarafından belirlenen tarihlerde kültürel, sosyal ve spor aktivitelerinden de ücretsiz şekilde yararlanacak.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir