• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %-0,20
 • ALTIN
  %-0,00
 • BIST
  %0,85
DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay’ın işbirliğiyle düzenlenen “11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmasında Diyarbakır’da dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.

MEDYA21- Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay’ın işbirliğiyle düzenlenen “11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” yarışmasında Diyarbakır’da dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi.
Diyarbakır’dan 29 bin öğrencinin katıldığı yarışmada, Yenişehir İlkokulu öğrencisi Abdülkadir Enes Yusufoğlu görsel eser kategorisinde Türkiye ve il birincisi olurken, edebi ve görsel sanatlar kategorilerinde 5 öğrenci de il birinciliği elde etti.

Dereceye giren öğrenciler için düzenlenen ödül töreninde konuşan Vali Münir Karaloğlu, bağımlılığın çağın ve insanlığın en büyük problemi olduğunu söyledi. Bağımlılıkla mücadeledeki en kestirme metodun çocukları, gençleri bilinçlendirmek olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu,  “Bilinçli bir genci hiç kimse bağımlı kılamaz. Onun için bizim yavrularımızı, çocuklarımızı, gençlerimizi bilinçlendirmemiz, farkındalıklarını artırmamız lazım. İşte bu yarışma da tam onun için düzenlenmiş bir yarışma. Çocuklarımızı bağımlılığa karşı bir risk değil, bağımlılıkla mücadelede yanımızda, yakınımızda beraber mücadele ettiğimiz insanlar haline getirelim” dedi.
Bağımlılıkla topyekun mücadelenin devam edeceğine işaret eden Vali Karaloğlu, “Bağımlılığa feda edebilecek tek bir yavrumuz, gencimiz, insanımız yok. Ama maalesef toplumda bağımlılarımız da var. Onların bir taraftan tekrar bağımlılıktan kurtulması, tedavi edilmesi, tedavi sonrası rehabilitasyon süreçlerinin tamamlanması, sonrasında hayata katılması konusunda da Diyarbakır da mücadelelerimiz var” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu, edebi ve görsel eserler alanlarında dereceye giren öğrencilere madalyalarını ve hediyelerini verdi.
Valilik Hevsel toplantı salonunda yapılan törene, Vali Münir Karaloğlu’nun yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nüammer Uslu, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihat Tekin, Yeşilay Bölge Koordinatörü Muhammed Ay, Yeşilay Şube Başkanı Mesna Şimşek, dereceye giren öğrenciler, velileri ve öğretmenler katıldı. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?