• DOLAR
  %0,01
 • EURO
  %0,36
 • ALTIN
  %0,58
 • BIST
  %0,31
DİYARBAKIR MERKEZLİ 5 İLDE UYUŞTURUCU OPERASYONU

DİYARBAKIR MERKEZLİ 5 İLDE UYUŞTURUCU OPERASYONU

Diyarbakır merkezli 5 ilde başlatılan ‘Narko-Terör Finans-2’ operasyonu, 105 şahsa yönelik 136 ayrı adreste eşzamanlı aramalarla sürüyor.

MEDYA21– Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen operasyon, PKK ve KCK terör örgütüne finans sağlayan şüphelilere yönelik uyuşturucu ile terörün bağlantısını ortaya koyan en büyük çaplı operasyon özelliği taşıyor.
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca terörün finans kaynağı olan uyuşturucuya tarihin en büyük darbeleri vurulmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde uyuşturucudan elde ettikleri gelirle PKK ve KCK terör örgütüne finansal destek sağlayan 34 şahıs yakalanmış, çıkarıldıkları mahkemece 33’ü tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca bu operasyonlara bir yenisi daha eklendi. Ekipler tarafından sabaha karşı Narko-Terör Finans-2 operasyonu başlatıldı. Operasyon, 105 şahsa yönelik Diyarbakır merkezli İstanbul, Ankara, Adana, Aydın illerini kapsayan 136 ayrı adreste eş zamanlı olarak icra edilen aramalarla devam ediyor. Diyarbakır’ın Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yaparak elde ettikleri gelirle PKK ve KCK terör örgütüne finans sağlayan şüphelilere yönelik uyuşturucu ile terörün bağlantısını ortaya koyma açısından operasyon,  en büyük çaplı olma özelliği taşıyor. Operasyona jandarma özel harekat, jandarma komando ve jandarma narkotik ekiplerinden oluşan 62 tim bin 200 personel katılıyor. Hava destekli dev operasyon devam ediyor. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?