DİYARBAKIR MERKEZLİ 5 İLDE UYUŞTURUCU OPERASYONU

DİYARBAKIR'DA PKK VE KCK TERÖR ÖRGÜTÜNE FİNANSAL UYUŞTURUCU İLE DESTEK SAĞLAYAN 105KİŞİYE YÖNELİK DİYARBAKIR MERKEZLİ İSTANBUL, ANKARA, ADANA, AYDIN İLLERİNİ KAPSAYAN 136 AYRI ADRESTE EŞ ZAMANLI OLARAK İCRA EDİLDİ. DEV OPERASYON DEVAM EDİYOR. (HASAN DAYAN - YAKUP ERMİŞ/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır merkezli 5 ilde Narko-Terör Finans-2 operasyonu başlatıldı. 105 Şahsa yönelik 136 ayrı adreste başlatılan eşzamanlı aramalar sürüyor. Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen operasyon, PKK ve KCK terör örgütüne finans sağlayan şüphelilere yönelik uyuşturucu ile terörün bağlantısını ortaya koyan en büyük çaplı operasyon özelliği taşıyor.

MEDYA21– Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen operasyon, PKK ve KCK terör örgütüne finans sağlayan şüphelilere yönelik uyuşturucu ile terörün bağlantısını ortaya koyan en büyük çaplı operasyon özelliği taşıyor.
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca terörün finans kaynağı olan uyuşturucuya tarihin en büyük darbeleri vurulmaya devam ediliyor. Geçtiğimiz günlerde uyuşturucudan elde ettikleri gelirle PKK ve KCK terör örgütüne finansal destek sağlayan 34 şahıs yakalanmış, çıkarıldıkları mahkemece 33’ü tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca bu operasyonlara bir yenisi daha eklendi. Ekipler tarafından sabaha karşı Narko-Terör Finans-2 operasyonu başlatıldı. Operasyon, 105 şahsa yönelik Diyarbakır merkezli İstanbul, Ankara, Adana, Aydın illerini kapsayan 136 ayrı adreste eş zamanlı olarak icra edilen aramalarla devam ediyor. Diyarbakır’ın Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerinde uyuşturucu madde imal ve ticareti yaparak elde ettikleri gelirle PKK ve KCK terör örgütüne finans sağlayan şüphelilere yönelik uyuşturucu ile terörün bağlantısını ortaya koyma açısından operasyon,  en büyük çaplı olma özelliği taşıyor. Operasyona jandarma özel harekat, jandarma komando ve jandarma narkotik ekiplerinden oluşan 62 tim bin 200 personel katılıyor. Hava destekli dev operasyon devam ediyor. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir