• DOLAR
  %0,00
 • EURO
  %-0,16
 • ALTIN
  %-0,08
 • BIST
  %0,14
DİYARBAKIR’IN İLK KAPALI SEMT PAZARI

DİYARBAKIR’IN İLK KAPALI SEMT PAZARI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların alışverişlerini olumsuz hava koşullarından etkilenmeden yapabilmeleri amacıyla inşa ettiği kentin ilk kapalı semt pazarını hizmete sunmaya hazırlanıyor.

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların alışverişlerini olumsuz hava koşullarından etkilenmeden yapabilmeleri amacıyla inşa ettiği kentin ilk kapalı semt pazarını hizmete sunmaya hazırlanıyor.

Fen işleri Daire Başkanlığı tarafından esnaf ve semt sakinlerinin ferah ve hijyenik bir ortamda rahatça alışveriş yapması için hazırlanan kapalı semt pazarı projesi tamamlanma aşamasına geldi.

Bağlar ilçesi Kamışlı Bulvarı’nda yer alan semt pazarında kaba inşaatı tamamlandı. Çevre düzenlemesi, elektrik sistemi ve altyapı çalışmalarında ise son hazırlıklar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi çalışmaların tamamlanmasının ardından kısa süre içerisinde semt pazarını halkın hizmetine sunmayı hedefliyor.

İLK OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR

Kentte ilk olma özelliğine sahip olan ve 4 bin 848 metrekareden oluşan kapalı semt pazarında, 68 satış standı, kafeterya, idare ve zabıta odası ile mescit yer alıyor. HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?