DİYAR’DA YARI FİNAL HEYECANI

BÖLGESEL AMATÖR FUTBOL LİGİ'NDEN 3.LİG'E YÜKSELME YARI FİNAL KARŞILAŞMASINDA DİYARBAKIRSPOR, YARIN SİVAS'TA GAZİANTEP ANKASSPOR İLE KARŞI KARŞIYA GELECEK. YEŞİL-KIRMIZILI TAKIM, TEK MAÇLI ELEMİNASYON SİSTEMİNE GÖRE YAPILACAK MAÇIN SONUNDA TURU GEÇMESİ HALİNDE ADINI FİNALE YAZDIRACAK. (MEHMET ÇAKAN/DİYARBAKIR-İHA) Bölgesel Amatör Futbol Ligi'nden 3. Lig'e yükselme yarı final karşılaşmasında Diyarbakırspor, yarın Sivas'ta Gaziantep Ankasspor ile karşı karşıya gelecek. Yeşil-Kırmızılı takım, tek maçlı eleminasyon sistemine göre yapılacak maçın sonunda turu geçmesi halinde adını finale yazdıracak.

MEDYA21– Diyarbakır’ın Yeşil-Kırmızılı takımı, tek maçlı eleminasyon sistemine göre yapılacak maçın sonunda turu geçmesi halinde adını finale yazdıracak. Saat 17.00’da başlayacak karşılaşma, TRT Kurdi tarafından çift dilli anlatım seçeneği ile canlı yayınlanacak.

Yıllardan sonra profesyonel liglere dönmek için büyük fırsat yakalayan Diyarbakırspor, tarihi günlerden birini yaşayacak. Yeşil-Kırmızılı takım, Bölgesel Amatör Futbol Ligi’nden 3. Lig’e yükselmek için son iki engelden biri olan yarı finalde Gaziantep Ankasspor ile Sivas’ta kozlarını paylaşacak. Muhsin Yazıcıoğlu Stadı’nda saat 17.00’da başlayacak karşılaşma tek maçlı eleminasyon sistemine göre oynanacak. 90 dakikada eşitlik bozulmadığı takdirde 15’er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak ve orada da eşitlik devam ederse finale kalan takımı seri penaltı vuruşları tayin edecek.
Diyar, yenilmeden buraya geldi
Bu sezon 7 maç oynayan Diyarbakırspor, 6 galibiyet ve 1 beraberlik elde ederek yenilmeden yarı finale kadar yükseldi. Yeşil-Kırmızılı takım, çeyrek finalde Bağlar Belediyespor’u 2-1 yenerek yarı finale adını yazdırdı. Gaziantep Ankasspor ise, 5 maç yaparken, bu maçlardan 4 galibiyet ve 1 yenilgi ile ayrıldı. Gaziantep temsilcisi çeyrek finalde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor’u 1-0 yenerek adını yarı finale yazdırdı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir