DÜ GENÇLİK OFİSİ TÖRENLE AÇILDI

DİYARBAKIR DİCLE ÜNİVERSİTESİ GENÇLİK OFİSİNİN AÇILIŞINDA KONUŞAN GENÇLİK VE SPOR BAKANI MEHMET MUHARREM KASAPOĞLU, GENÇLER İÇİN BAKANLIĞININ TÜM İMKANLARINI KULLANMAYA DEVAM EDECEKLERİNİN VE YARININ TÜRKİYESİNİ GENÇLERİN YÖNETECEĞİNİ SÖYLEDİ. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Gençlik Ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, "Yarının Türkiye'sini gençler yönetecek. O yüzden sizlerin çok güçlü ve donanımlı olmasını istiyoruz. İnanıyorum ki bir anınızı, bir dakikanızı dahi boş geçirmeden dolu dolu Genç Ofis başta olmak üzere tüm imkanları kullanacaksınız." dedi.

MEDYA21– Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik Merkezi bünyesinde Dicle Üniversitesi (DÜ)’nde oluşturulan Gençlik Ofisinin açılışına katıldı. Bakan Kasapoğlu’na, Vali Münir Karaloğlu, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat ve Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç ile çok sayıda öğrenci eşlik etti.

Gençlik Ofisinin açılışı öncesi gençlerle Diyarbakır yöresine ait türküler seslendiren Bakan Kasapoğlu,  “Bundan sonra burası size emanet. Kütüphanesiyle diğer imkanlarıyla siz ne istiyorsanız onu yapacağız gençler.  Siz ne talep ediyorsanız başımız gözümüz üstüne bunu bilin. Diyarbakır ve ilçeleri için de çok önemli kararlar aldık. Çok farklı tesisleri inşa edeceğiz. Yeni havuzlar, sahalar inşa ediyoruz. Futboluyla, basketboluyla, voleyboluyla, tenis kortlarıyla, salonlarıyla, gençlik merkezleriyle, kamplarıyla, bilim merkeziyle inşallah gençlikte ve sporda yeni bir döneme geçiyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu. 

Gençler için Bakanlığının tüm imkanlarını kullanmaya devam edeceklerini ve yarının Türkiye’sini gençlerin yöneteceğini ifade eden Kasapoğlu, “O yüzden sizlerin çok güçlü ve donanımlı olmasını istiyoruz. İnanıyorum ki bir anınızı, bir dakikanızı dahi boş geçirmeden dolu dolu Gençlik Ofisi başta olmak üzere tüm imkanları kullanacaksınız. Emeği, gayreti olan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın ardından beraberindekilerle birlikte Gençlik Ofisinin açılışını yaparak incelemede bulunan Bakan Kasapoğlu, penaltı atışı da yaptı. Gençlerle toplu hatıra fotoğrafı çeken Bakan Kasapoğlu programın ardından tarihi İç Kale’de Genç ve Sporcu Buluşması programına katılarak, gençlerle sohbet etti ve onların sorularını cevapladı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir