DÜNYA BİZİ İZLİYOR 

Her yanımız ateş çemberi için de iken dünya bizi hayretle izliyor. Birileri bizi birbirimize düşürmek istiyor ve ülkemiz üzerinden nemalanarak para kazanmanın yollarını bulmaya çalışıyordu. Ama ne yazık ki evlerindeki hesapları çarşıya uymadı. Planlarını kör kuyulara düşürerek kendilerine  büyük hayal kırıklığını yaşattılar.
Meydanlarda korkusuzca dolaşan ve vatana sahip çıkan halk, dünyaya gücünü gösterdi. Dünya bir kere daha Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yıkılmaz ve sağlam bir ülke olduğunu gördü. Buna rağmen ne kadar hesaplar yapılıyorsa da başarısız olacaklarının hesabını halen yapamayorlar. Başarısızlıklarını kabullenmek istemiyorlar.
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı meydanlarda dimdik, iri, diri ve tek yürek durdu. Sayısız komplolara rağmen, birbirlerine karşı olan güvenlerini kaybetmediler ve vatandaşlar Alevisiyle, Sünnisiyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Abazasıyla, Türküyle, Kürdüyle  birbirine karşı daha da kenetlendi. Halkımızın birbirlerine karşı bağlılıkları daha da arttı.
Basında hükümeti düşürmek için türlü türlü oyunlar oynandı. Türlü türlü dalaverelerle  hükümeti indirmeye ve zedeleyecek hareketler yaparak sarsmaya çalıştılar. Ekonominin gelişmesine engel olmak istediler. Ülkeyi parçalayıp bölmek istediler.
Peki başarabildiler mi ?
Tabi ki de hayır.  Çünkü ülkemiz hakkında pek çok olumsuz unsurları sıralayan kişiler, kazdıkları kuyuya düştüler. Eğer ülkemiz üzerinden kötü hesapları olan kişi ve ya ülkelerin  planları tutsaydı, ülkemiz şimdi bir başkasının sömürgesi olacaktı. Ekonomiyi kendi kazanımlarına göre ayarlayacaklardı. Her yapılan yasalar bile kendi istekleri doğrultusunda olacaktı. Bu olumsuz gelişme halkımız için güzel bir durum olmayacaktı.
İstanbul ile birlikte seksen ilde eş zamanlı demokrasi mitingleri düzenlenerek, dünyaya bir kere daha Türkiye Cumhuriyeti Devleti, varlığını bir bütün olarak gösterdi. Korkusuzca, tankların  altına yatarak tankları durdurmaya çalışanlar, F16’lar geçmesin diye ekinini  yakıp da devletten hiç bir şey talep etmeyenler, gece gündüz demeden sürekli meydanlarda nöbet tutanlar, vatan için canını feda edenler, yaralananlar ve sayamadığım pek çok unsuru yaşayan kişilerin bu ülkede  var olduğunu ve vatanı işgal edilince kaçmak yerine vatana sahip çıkan insanların olduğunu dünyaya İspat ettik.  Bizim her insanımız vatanperverdir ve vatanı uğruna hiç çekinmeden canını ortaya koyar bunu da darbe girişimi sırasında İspat ettik.
Dünya tabi ki de şaşkınlıkla, hayret ve kimi zaman da hayranlıkla bizi izledi. Ülkemizi karıştırmak isteyenler ise yenilgilerinden dolayı çıldırdılar. Oysa ki Türkiye Cumhuriyetinin temeli çok sağlam ve onurlu bir yapıdan oluşmaktadır. Her ülkenin sahip olamayacağı bir şerefe sahiptir. Ülkemiz insanı gururuyla, onuruyla, şerefiyle ayakta durur ve ülkesini  ayakta tutar.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir