ERGANİLİLER ANTALYA’DA GÜÇ BİRLİĞİ YAPTI

DİYARBAKIR’IN Ergani ilçesinden Antalya’ya gidip yerleşen Erganililer, aralarında birlik ve dayanışmayı sağlamak ve sosyal projeler gerçekleştirmek amacıyla ‘Erganililer Birlik ve Dayanışma Derneği’ni kurdu.

Antalya’nın merkez Muratpaşa ilçesi Varlık Mahallesi’ndeki Özdemir Cafe’de yapılan derneğin genel kurulunda tek liste ile gidilen seçimde, Hacı Söylemez bşkanlığa getirildi. Söylemez, genel kurul sonrası yaptığı teşekkür konuşmasında, yönetim kurulu olarak kendilerine görev veren üyelerine teşekkür ederek, şöyle dedi:

“Yeni seçilen yönetim ve denetçilerimize genel kurulumuz görev verdi. Antalya’da yaşayan hemşehrilerimiz arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, kültürümüzü tanıtarak yaşatmak, hemşehrilik duygularını geliştirmek ve üyelerimizin sorunlarına çözüm bulmak üzere kurulan derneğimiz, hepimize hayırlı olsun. Hep birlikte güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum.”

Daha sonra yönetim kurulu görev dağılımı yaptı. Buna göre, Hacı Söylemez Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirilirken, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı’na Mustafa Sönmez, Saymanlığa Sinan Kılıçkap, Genel Sekreterliğe Umut Orak, Yönetim Kurulu Üyeliği’ne ise Güler Çırak seçildi.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir