ESNAFA VERGİ İNDİRİMİ

MEDYA21- Diyarbakır’ın merkez Yenişehir ilçe Belediye Meclisi, 2020 ve 2021 yılları içerisinde Koronavirüs tedbirleri kapsamında faaliyetleri durdurulan veya faaliyette bulunamayan işletmelerden faaliyette bulunmadığı dönemlere ait ilan, reklam ve temizlik vergisi alınmamasını kararlaştırdı. Ayrıca, Belediye Başkan vekili Murat Beşikci Başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, kapalı olması mümkün olmayan iş yerleri dışında kalan tüm ticari işletmelerin ilan ve reklam vergisinde yüzde 50 indirim yaptı.

Belediye Meclis toplantısının ardından açıklama yapan Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Murat Beşikci, koronovürüs tedbirleri kapsamında Resmi gazetede yayımlanan kanun maddesi ile ilgili olarak bazı alacakların ertelenmesi, alınmaması veya yapılandırılması için kararlar aldıklarını belirterek, “Hükümetmizin destekleri ile ilçemizde bulunan tüm ticari işletme ve iş yerlerine her zaman destek olacağız.’’ dedi.

Başkan vekili Beşikci, “Belediye olarak salgının yayılmasını önlemek amacıyla tedbirlerimizi almaya devam ediyoruz. Bu zorlu sınavdan birlikte başarıyla çıkacağız. Bugüne kadar her zaman yanlarında olduğumuz esnafımıza bu zor günlerinde belediye olarak bizler de destek verelim istedik” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir