EVLAT NÖBETİNDE BURUK ‘BABALAR GÜNÜ’

ÇOCUKLARI TERÖR ÖRGÜTÜ PKK TARAFINDAN ZORLA KAÇIRILARAK DAĞA GÖTÜRÜLEN AİLELERİN HDP DİYARBAKIR İL BİNASI ÖNÜNDEKİ EVLAT NÖBETİ 657'NCİ GÜNÜNDE DE KISITLAMA NEDENİYLE OTELDE DEVAM ETTİ. (MURAT BAŞAL/DİYARBAKIR-İHA) Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla kaçırılarak dağa götürülen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önündeki evlat nöbeti 657'nci gününde de kısıtlama nedeniyle otelde devam etti. Bir Babalar Gününe daha buruk giren babalar, çocuklarından gelecek umutlu haberi bekliyor.

MEDYA21– Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutarak 3 Eylül 2019’da başlattıkları oturma eylemi 657’nci gününde de devam eden aileler, korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle eylemlerini kaldıkları otelde sürdürdü. Babalar Gününde evlatlarının yolunu gözleyen babalar, evlatlarına seslenerek dönmeleri konusunda çağrıda bulundu.
HDP binası önüne gelerek oturma eylemini sürdüren baba Celil Begdaş, Babalar Günü’nün buruk geçtiğini belirterek, “Burada hiçbir babanın günü kutlanmadı, herkes buruk, evladını bekliyor. Evlat gelirse Babalar Günü olur. Mecliste gündeme getireceklerini söylediler, hani nerede? Keşke evlatlarımıza kavuşsaydık Babalar Gününü kutlasaydık” dedi.

Van’ın Gürpınar ilçesinden Diyarbakır’a gelen ve kısıtlama nedeniyle çadıra gidemeyen Yusuf Erdinç, İstanbul’da 2015 yılında hukuk fakültesi öğrencisiyken kandırılarak dağa götürülen oğlu Mikail Erdinç için evlat nöbetine devam ediyor. Erdinç, “Oğlum 21 yaşında avukat olacaktı, kalemini kırdılar dağa kaçırdılar. Oğlumu götürmeseydiler o da bugün bir babaydı. Onlar bizi perişan ettiler. Allah da onları kahru perişan etsin. Her gün mezardayız. Günümüz, saatimiz, bayramımız yok. 6 yıldır sokaklardayız” diye konuştu. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir