• DOLAR
  %-0,02
 • EURO
  %-0,20
 • ALTIN
  %-0,00
 • BIST
  %0,85
FETİH COŞKUSU DİYARBAKIR SOKAKLARINDA

FETİH COŞKUSU DİYARBAKIR SOKAKLARINDA

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince Diyarbakır Fethi’nin 1382. yılı dolayısıyla düzenlenen kutlama etkinlikleri kapsamında kentin cadde ve sokaklarında Gezici Otobüs’le vatandaşlara konser verildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Fetih Haftası etkinlikleri kapsamında organize ettiği Gezici Otobüs konserleri başladı. Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi önünde başlayan ve Yaşar Kemal Caddesi’nde devam eden […]

MEDYA21- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince Diyarbakır Fethi’nin 1382. yılı dolayısıyla düzenlenen kutlama etkinlikleri kapsamında kentin cadde ve sokaklarında Gezici Otobüs’le vatandaşlara konser verildi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Fetih Haftası etkinlikleri kapsamında organize ettiği Gezici Otobüs konserleri başladı. Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi önünde başlayan ve Yaşar Kemal Caddesi’nde devam eden konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kent Konservatuarı müzisyenlerin yer aldığı Gezici Otobüs, vatandaşlara tasavvuf, Diyarbakır Fethi ile ilgili eserler, Türkçe, Kürtçe ve Zazaca şarkılar seslendirdi.
Gezici Otobüs konserleri, 25 Mayıs’ta Bağlar, 26 Mayıs’ta Kayapınar, 27 Mayıs’ta Sur ilçesinin sokak ve caddelerinde devam edeceği öğrenildi. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?