HASANKEYF DÜNYA TURİZMİNE KAZANDIRILACAK

HASANKEYF'TE TURİZM TOPLANTISI YAPILDI. KAYMAKAM ŞENOL ÖZTÜRK BAŞKANLIĞINDA YAPILAN TOPLANTIDA TARİHİ İLÇEDE, KADIN GİRİŞİMİ ÜRETİM VE İŞLETME KOOPERATİFİ, TUR OTOBÜSLERİNİN GEÇİRECEKLERİ ZAMANI GİBİ BİRÇOK ÖNEMLİ KONU GÖRÜŞÜLDÜ. (OSMAN ARSLAN/BATMAN-İHA) Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde turizm toplantısı yapıldı. Hasankeyf'i dünya turizmine tanıtmak için turistlere ve gelen ziyaretçilere ilçe tanıtımında rol alacak hediyelik eşya üretimine ağırlık verilmesi, kilim dokumacılığı, heykeltıraş çalışmalarına ağırlık verilmesi kararlaştırıldı.

MEDYA21– Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk başkanlığında gerçekleştirilen turizm toplantısında, ayrıca Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurulması, tur otobüslerinin zaman geçirmeleri için ortam oluşturulması konuları da görüşüldü. Tarihi Hasankeyf’in dünya turizmine  kazandırılması ve tanıtımının yapılması için yoğun bir çalışma yürütülmesi konusunda da görüş birliğine varıldı.

Kaymakam Şenol Öztürk başkanlığındaki toplantıya, Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Muharrem Aksoy, Müze Müdürü Mehmet Cabir Alper, Belediye Zabıta Amiri Süleyman Akbel, proje koordinatörü Şeyhmus Bıçakçı, TÜRSAB yetkilisi Ahmet Akman ve Hasankeyf Uygulama Oteli Müdürü Erşat Tan ile ilgili kişiler katıldı. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir