• DOLAR
  %0,14
 • EURO
  %0,12
 • ALTIN
  %0,67
 • BIST
  %0,17
HASANKEYF DÜNYA TURİZMİNE KAZANDIRILACAK

HASANKEYF DÜNYA TURİZMİNE KAZANDIRILACAK

Batman’ın tarihi Hasankeyf ilçesinde yapılan turizm toplantısında, Hasankeyf’i dünya turizmine kazandırmak için turistlere ve gelen ziyaretçilere ilçe tanıtımında rol alacak hediyelik eşya üretimine,  kilim dokumacılığı ve heykeltıraş çalışmalarına ağırlık verilmesi kararlaştırıldı.

MEDYA21– Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk başkanlığında gerçekleştirilen turizm toplantısında, ayrıca Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurulması, tur otobüslerinin zaman geçirmeleri için ortam oluşturulması konuları da görüşüldü. Tarihi Hasankeyf’in dünya turizmine  kazandırılması ve tanıtımının yapılması için yoğun bir çalışma yürütülmesi konusunda da görüş birliğine varıldı.

Kaymakam Şenol Öztürk başkanlığındaki toplantıya, Batman İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İhsan Aslanlı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Muharrem Aksoy, Müze Müdürü Mehmet Cabir Alper, Belediye Zabıta Amiri Süleyman Akbel, proje koordinatörü Şeyhmus Bıçakçı, TÜRSAB yetkilisi Ahmet Akman ve Hasankeyf Uygulama Oteli Müdürü Erşat Tan ile ilgili kişiler katıldı. (İHA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?