HDP: SELVİ ÖZÜR DİLEMELİ

MEDYA21- HDP, Hürriyet Yazarı Abdülkadir Selvi’nin, yazısında Selahattin Demirtaş’ın sözleri gibi kullandığı ifadelere tepki göstererek, “İddialar gerçek dışıdır, uydurmadır. Partimizden ve Demirtaş’tan özür dilemelidir” açıklaması yaptı.
HDP, Hürriyet Yazarı Abdulkadir Selvi’nin “Sedat Peker’i kim kullanıyor” başlıklı yazısında Selahattin Demirtaş’a ait gibi aktardığı ifadelerin doğru olmadığını belirten bir tekzip metni yayınladı.
Konuyla ilgili Demirtaş’ın da görüşüne başvurma gereksinimi duyduklarını ve yazının yayımlandığı günden sonra yapılan ilk avukat görüşü beklendiğini, tekzip metninin bu nedenle geciktiğini belirten HDP yönetiminin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
“Abdulkadir Selvi’nin iddiaları gerçek dışıdır, uydurmadır! Hürriyet gazetesinin 14 Mayıs 2021 tarihli sayısında yayınlanan Abdülkadir Selvi imzalı köşe yazısında, Sayın Selahattin Demirtaş’ın beyan ettiği iddia edilen ve tırnak işaretiyle onun ağzından aktarılan “Ortak cumhurbaşkanı adayı ve üç cumhurbaşkanı yardımcısı olacak. Bize bir cumhurbaşkanı yardımcılığı ve üç bakanlık verilecek. İçişleri, Milli Savunma ve Milli Eğitim’i bize vermezler. Dışişlerini de vermezler ama AB ile ilgili bir bakanlık ya da Kültür Bakanlığı gibi bir bakanlık olabilir” şeklindeki sözler tümüyle gerçek dışıdır, hayal ürünüdür, uydurmadır. Sayın Demirtaş’ın hiçbir basın kurumuna, söz konusu yazıda belirtilen sözleri içeren herhangi bir demeci yoktur. Hürriyet gazetesinin ve gazetenin köşe yazarı Abdülkadir Selvi’nin bu yalanı düzeltmelerini, partimizden ve Sayın Demirtaş’tan özür dilemelerini bekliyoruz.”
Kaynak: Duvar

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir