HEVSAL BAHÇELERİNDE ESRAR OPERASYONU

DİYARBAKIR'IN SUR İLÇESİNDE UNESCO KÜLTÜR MİRASI LİSTESİ'NDE BULUNAN HEVSEL BAHÇELERİ'NE POLİSİN DÜZENLEDİĞİ OPERASYONDA 62 KİLO KUBAR ESRAR VE 703 KÖK HİNT KENEVİRİ ELE GEÇİRİLDİ. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Diyarbakır'ın Sur ilçesinde UNESCO Kültür Mirası Listesi'nde bulunan Hevsel Bahçeleri'ne polisin düzenlediği operasyonda 62 kilo kubar esrar ve 703 kök Hint keneviri ele geçirildi.

MEDYA21- Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın’ın talimatıyla 21 Eylül’de başlatılan ‘Narko Alan Diyarbakır’ uygulaması, kentin dört bir yanında devam ediyor. Sur İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Hevsel Bahçeleri’nde Hint keneviri ekili iki bahçeye operasyon düzenledi.

Yapılan ilk operasyonda bahçede 357 kök ekili Hint keneviri, 33 kilogram satışa hazır kubar esrar ile çok sayıda yaşam ve esrar paketlemede kullanılan malzemeler ele geçirildi. Uyuşturucuyla ilgili olarak R. K. ve S. K. isimli şüpheliler gözaltına alındı. Ekipler, operasyonun devamında ikinci bahçede yaptığı aramalarda 29 kilogram satışa hazır kubar esrar, 346 kök ekili Hint keneviri, çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirirken, R. A. ve Y. B. isimli şüphelileri gözaltına aldı.

Her 2 operasyonda ele geçirilen 703 kök Hint keneviri olay yerinde yakılarak imha edilirken, 62 kilogram kubar esrar ve diğer malzemeler, gerekli işlemler için 4 şüpheli ile birlikte Narkotik Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi. Öte yandan, uygulamanın başladığı tarihten bugüne kadar toplam 172 kilo esrar ele geçirildiği, 11 şüpheli hakkında işlem yapıldığı öğrenildi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir