HUZEREVLERİ ANAOKULUNDA BİR İLK

MEDYA21Diyarbakır’ın merkez Kayapınar ilçesindeki Huzurevleri Anaokulu’nda eğitim gören minik öğrencileri geleceğe hazırlamak amacıyla bir ilk gerçekleştirildi. Örnek okul olma yolunda ilerleyen Huzurevleri Anaokulu, kent genelindeki anaokulların hiç birinde bulunmayan “Bilim ve Stem” atölyelerini kendi bünyesinde hayata geçirdi.

Huzurevleri Anaokulu Müdürü Songül Uzunkaya, öğrenen ve öğreten bir okul olarak minik öğrencileri öğrenim gördükleri sınıfın dışında ‘Bilim atölyesi’ ve ‘Geleceğimi stem ile tasarlıyorum atölyesinde” eğittiklerini söyledi. Uzunkaya, aldıkları eğitimi yaparak, yaşayarak, deney, gözlem, yap-boz ve kendi materyalini oluştur etkinlikleriyle öğrencilere beceri kazandırdıklarını da açıkladı.

Oluşturdukları atölyelerle öğrencilerin zihinsel, sosyal dil, duygusal ve psikomotor gelişim becerilerini desteklediklerini de ifade eden Uzunkaya, “Amacımız, öğrencilerimizin meraklarını üst seviye çıkartmak, ilköğretim döneminde fen ve matematik derslerinde temel becerilerini artırmak ve sevdirmektir. Küçük yaşta mucitler yaratmak ve yeteneklerini ortaya koymak için çaba harcıyoruz. Atölyelerimizin sağladığı yararları şimdiden görüyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

 

 

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir