İKİ AİLENİN DAHA ÇOCUKLARI TESLİM OLDU

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN, ÇOCUKLARI TERÖR ÖRGÜTÜ PKK TARAFINDAN ZORLA DAĞA KAÇIRILAN AİLELERE DİYARBAKIR'DA MÜJDE OLARAK AÇIKLADIĞI VE ZORLA DAĞA KAÇIRILAN SONGÜL'ÜN ANNESİ FATMA AKKUŞ, ERDOĞAN'IN MÜJDELİ HABERİ SONRASI EVİNDE KIZI SONGÜL'ÜN FOTOĞRAFINI EVİN BAŞKÖŞESİNE BIRAKARAK MÜJDELİ HABERİ ALDIĞI ANDA ÇOK MUTLU OLDUĞUNU VE KIZINA KAVUŞACAĞI GÜNÜ BEKLEDİĞİNİ SÖYLEDİ. (SEDAT IRMAK/DİYARBAKIR-İHA) Çocukları terör örgütü PKK tarafından zorla dağa kaçırılan Songül Akkuş'un annesi Fatma Akkuş'a kızının teslim olduğu müjdesi verildi. Songül Akkuş ile birlikte bir kişinin daha güvenlik kuvvetlerine teslim olduğu bilgisi alındı. 3 Eylül 2019 tarihinde Hacire Akar ile HDP Diyarbakır il başkanlığı önünde başlayan evlat nöbetine katılan 233 aileden 28'i çocuklarına kavuşmuş oldu.

MEDYA21– Çocukları PKK tarafından zorla dağa kaçırılan ve Diyarbakır’da 3 Eylül 2019’da başlatılan evlat nöbeti 677’nci gününü doldururken,  Fatma Akkuş’un kızı Songül Akkuş’un ikna yoluyla terör örgütü PKK’dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğu ve en kısa sürede ailesiyle buluşturulacağı öğrenildi. Songül’ün annesi Fatma Akkuş,  müjdeli haberi aldığı anda çok mutlu olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür etti.
Kızının fotoğrafını evin başköşesine bırakan  anne Akkuş, “HDP önünde eylem yaptık, çok şükür eylemimiz meyve verdi. Eylemimiz başladığından bugüne kadar 26 aile evladına kavuştu. 26 ailenin evladına kavuşmasıyla bugün kızım ile birlikte birinin daha teslim olduğu müjdesi verildi bana o anda sevinçten havalara uçtum ve dünyalar benim oldu” dedi.
HAYALİ HEMŞİRE OLMAKTI
Kızı Songül’ün babasını aradığını ve aralarında yaşanan diyaloğu da anlatan anne Akkuş, “Kızım babasını aradı, ‘Baba geliyorum, kısa zamanda teslim olup geliyorum’ dedi. Kızım kaçmış ve güvenlik güçlerine teslim olmuş. Çok şükür, çok mutluyum. Bundan daha büyük bir mutluluk benim için yoktur. Kızımın hayalleri vardı. Kızım gelince hayallerine kavuşması için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kızım dağa kaçırılmadan önce bana hep, ‘Anne ben okuyacağım, hemşire olup size bakacağım’ diyordu” diye konuştu.
EVDE GİZLİ AĞLAMAYIN
Çocukları zorla dağa kaçırılan ve eyleme katılamayan ailelere de çağrıda bulunan anne Akkuş, “Bütün ailelere sesleniyorum; gelin sizde çocuklarınızı isteyin, evde gizli gizli ağlamayın. Gelin eylemde çocuklarınız için ağlayınız ki çocuklarınızı oradan indirin. Gelin yeter artık. Bu analar ve babalar ağlamasın. Bu çocukları dağdan indirelim. Yeter artık” ifadelerini kullandı.
Kızının teslim olmasından dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu’ya da teşekkür eden anne Akkuş, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile kızımın teslim olmasında emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim. Allah onlardan razı olsun. Allah onları devletin başından eksik etmesin inşallah” dedi.
Öte yandan, Fatma Akkuş’un kızı Songül ile birlikte Hayriye Akyüz’ün kardeşi Ensari Karaşan’ın da ikna yoluyla terör örgütü PKK’dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtilirken, şu ana kadar ikna yoluyla güvenlik güçlerine teslim olanların sayısı 28’e yükseldi. (İHA)

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir